www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 17 wrz 2019, o 09:58

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 gru 2013, o 23:08 

Motocykl: DR-Z
Witam mam takie pytanie dotyczące zawodów CC chciałbym wystartować w przyszłym roku w obornikach wielkpolskich i biedrusku. Nasuwaja mi sie następujące pytania czy muszę mieć licencje aby wystartować ? Ile kosztuje mniej więcej taka przyjemność chodzi o wpisowe itd. oraz czy na takich zawodach da rade jakoś sensownie pojechać DR-Z 400e ? oraz jak wygląda sprawa z kaskiem i jego zapięciem ? Z góry dziękuje i pozdrawiam

PostNapisane: 30 gru 2013, o 00:39 
Administrator

Wszystko musi być w regulaminie danych zawodów...

W Sosnowcu parę lat temu jak było CC to mógł startować każdy, a wpisowe zamykało się chyba w 100zł.
Wtedy miałem DT i praktycznie zerowe umiejętności. Teraz z chęcią bym wystartował w takim czymś ale z tego co wiem to nie dostali zgody od właściciela terenu już od tych paru lat i dupa! :(

A czy ma sens? Tam widziałem gościa na trialówce ;)

PostNapisane: 30 gru 2013, o 08:32 

Motocykl: DRZ400Y i HONDA SC33
Enignum do opola masz niedaleko CC na Winowie w tym roku czesc trasy przebiegala przez tor crosowy. Niestety w tym czasie mialem inne zobowiazania i nie bylo mnie na miejscu. A chętnie wystartowalbym dla funu.
Fantas startować moze kazdy,wpisowe okolo 100zl,motor + ciuchy i jedziesz :)

PostNapisane: 30 gru 2013, o 11:51 

Wielkie dzięki bo naczytałem się kiedyś niepamiętam gdzie że wpisowe to wydatek około 300zł w co troche nie wierzyłem :) Ciuchy to podstawa w tym sporcie i już dawno są :P a mam pytanie dotyczące kasku ponieważ czytałem że nie może on być zapinany jak mój Airoh na tzw zatrzask tylko musi posiadać inne zapięcie nie pamiętam nazwy i bez takiego kasku nie masz prawa startować w zawodach czy to prawda ?

PostNapisane: 30 gru 2013, o 14:51 

Wysokość wpisowego to raczej indywidualna sprawa organizatorów zawodów - więc generalizowanie co do kosztów raczej nie ma sensu.
Zapięcie kasku na poziomie amatroskim raczej nie ma znaczenia, nie wiem nawet czy DD potrzebne jest "zawodowcom" jako wymóg co do możliwości startu.

PostNapisane: 30 gru 2013, o 15:33 

Wbilem na stronke pzm i wpisowe to wysokosc kolo 100-150zl wiec lajcik ;) Wlasnie co mnie troche zdziwilo ze kumpel ma kask za 200zl i ma w nim zapiecie DD ja mam natomiast za ponad 500stówek i mam starej ery zapiecie na zatrzask a co do kasku nic sie nie doczytalem na temat zapiecia w regulaminie 2013 wiec lajcik startowal ktos z was w takich zawodach moze ? Jakie wrazenia jak na pierwszy raz ?

PostNapisane: 30 gru 2013, o 15:38 

Na stronie PZM są dane dot. pucharu polski w CC - w tym chcesz startować ?

PostNapisane: 30 gru 2013, o 16:34 

Tak chce startowac w biedrusku i obornikach wielkopolskich nie wiem jakiej rangi sa to zawody wydaje mi sie ze wlasnie PP nic innego w okregu mojej szacownej miejscowosci nie ma blizej jesli chodzi o zawody amatorskie ;) oczywiscie nie jade tam po wyniki tylko po dobra zabawe i sprawdzenie swoich umiejetnosci jak wypadna ;)
http://www.scigacz.pl/IX,X,runda,Mistrzostw,Polski,i,Pucharu,Polski,w,Cross,Countr,2095x08.czerwiec.2013.3132,kat,cross_country_polska.html

http://www.youtube.com/watch?v=gNNh_YFV6t8

PostNapisane: 30 gru 2013, o 17:06 

Fantas napisał(a):
Tak chce startowac w biedrusku i obornikach wielkopolskich nie wiem jakiej rangi sa to zawody wydaje mi sie ze wlasnie PP nic innego w okregu mojej szacownej miejscowosci nie ma blizej jesli chodzi o zawody amatorskie ;) oczywiscie nie jade tam po wyniki tylko po dobra zabawe i sprawdzenie swoich umiejetnosci jak wypadna ;)
http://www.scigacz.pl/IX,X,runda,Mistrzostw,Polski,i,Pucharu,Polski,w,Cross,Countr,2095x08.czerwiec.2013.3132,kat,cross_country_polska.html

http://www.youtube.com/watch?v=gNNh_YFV6t8

Przeczytaj regulamin w takim razie, tam masz wszystkie wymogi opisane.
Musisz mieć np licencję.
Nie nazwał bym też PP zawodami amatorskimi...

Celuj raczej w imprezy typu Kociewski

PostNapisane: 30 gru 2013, o 17:10 

Wiesz chodzilo mi bardziej o zawody amatorskie gdzies w poblizu mojego miejsca zamieszkania i o to ze ich jest absolutny brak :/ PP to impreza wiadomo juz zawodowa. Znacie jakies cross country w wielkopolsce ? lub w jej poblizu mieszkam w Jarocinie i nie chce jechac na zawody 300km bo to sie mija z celem i moja kieszenia :) I takie pytanko czy zeby wyrobic licencje nie trzeba miec wlasnie przejechanego jednego PP ? I wydaje mi sie ze jedna runde mozna wlasnie przejechac bez licencji.

PostNapisane: 30 gru 2013, o 17:19 

Z tego co kojarzę to musisz mieć licencję. Jeżeli jej nie posiadasz to stajesz do egzaminu w dniu startów i opłacasz jego koszt, jak jest ok to składasz papieru do właściwego PZM o wystawienie licencji i na następny starcie musisz już ją mieć
Start w PP to też wcale nie "taniość" musisz chociażby posiadać ekomatę serwisową, za jej brak 300 pln kary

PostNapisane: 30 gru 2013, o 17:36 

Wiem ze to pewnie nie taniosc jak wszystko w tym sporcie nic no dzieki wielkie kolego za to ze mi pomogles ;) Pozostaje nic tylko poszukac jakis amatorskich zawodow cc albo rajdu jak Kociewski w mojej okolicy jesli ktos by mial jeszcze jakies sugestie prosze walic ;) oraz jakies informacje na temat zawodow tez pisac jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

PostNapisane: 31 gru 2013, o 10:45 

zapraszam w opolskie :) tu wystartujesz jako czysty amator, weż ze sobą kolegów, moto do busa/przyczepa to wyjdzie taniej. Impreza jak "co roku" jest przewidywana na marzec/kwiecień chyba że pogoda nie dopisze jak w tym to termin przesuną

tak wyglądała trasa http://www.youtube.com/watch?v=3HFAacp3 ... e=youtu.be
a tak zawody http://www.youtube.com/watch?v=gKWPkcy5DSE

PostNapisane: 31 gru 2013, o 11:53 

Jaras wielkie dzięki jak wszystko wypali to wpadne tam z kumplami jeden co prawda na bardzo lajtowym sprzęcie DT 125 ale wariat z niego :) a drugi jego kumpel na yz 125. Własnie o takie zawody mi chodziło gdzie nie musze wyrabiać żadnych licencji tylko zapłacić wpisowe lekarskie i cieszyć się zabawą drogi co prawda troche jest bo 200km ale w 3 koszty będą mniejsze :) Tak mi się nasuwa lekka podpowiedz nie powinna być troche dłuższa linia startu oraz troszke szersza trasa bo scisk jest naprawdę duży na samym starcie a tak to trasa dla amatorów spoko :) oprocz startu wszystko pasuje.

PostNapisane: 31 gru 2013, o 13:07 

trasa lajtowa? no tak wygląda na filmie bo w rzeczywistości już tak łatwo nie było. Jak juz pisałem na zawodach nie byłem,ale robiłem ja z kolegami tydzień pózniej.Max to chyba 4 okrazenia na zawodach bym zrobił i ręce by mi odpadły :)

PostNapisane: 31 gru 2013, o 14:03 

Nigdzie nie napisałem że trasa lajtowa tylko że kumpel śmiga lajtowym sprzętem którym jest DT125 ;) Chodziło mi o to że nie ma za mocnej maszynki ale daje rade :P Wiem że na CC rączki wysiadają nawet jakby się jechało setką co waży 90kg dopadnie Cie zmęczenie kondycje trzeba wyrobić porządną :) Ogólnie fajne zawody jak wszystko wypali biorę udział mam jeszcze takie pytanie czy zbiornik benzyny w dr-z starczy na całą jazdy czy nie będzie trzeba tankować jak to czasem robią np na kielcbergu ? Oraz pod jakim względem zostają ustawienie zawodnicy na starcie pod względem "kto pierwszy ten lepszy" czy organizatorzy ustawiaja ?

PostNapisane: 31 gru 2013, o 15:40 

pełen zbiornik powinien ci wystarczyć. Mi zawsze jeszcze zostawało po 3h jazdy+dojazd i powrót

PostNapisane: 12 kwi 2018, o 18:38 

Motocykl: DRZ400E
Wiem, że stary wątek, ale szukając informacji w necie ciężko znaleźć coś konkretnego. Osttanio trafiłem na stronę gdzie amator opisuję trochę starty w cross country, jak ktoś zainteresowany startami to można poczytać: http://xcrider.pl/2018/04/03/twoje-pier ... adzi-cz-3/

Strefa czasowa: UTC + 1