www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 21 wrz 2019, o 05:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Gdzie latacie?
PostNapisane: 5 maja 2017, o 08:18 

Motocykl: Drz 400 E, KLR, ZR7
Nie wiem, czy jest podobny temat, jeśli tak, to do zamknięcia.
Często myślę o stworzeniu warunków, takich prywatnych do endurowania. Bo lasy, te państwowe - odpadają, prywatne - różnie, torów mało i zazwyczaj daleko. Chociaż niedaleko mnie, jest fajne miejsce, kiedyś odbywały się nawet mistrzostwa Polski w moto cross. Tor został jakby zamknięty, chyba właściciel zaczął żądać ogromnych sum za użytkowanie i tak do dzisiaj. Miejsce, naprawdę zacne, podobno drugie w Pl pod względem trudności, czasem tam bywam.
Gryzł ktoś kiedyś temat stworzenia toru enduro cross? Wiem, że pozwolenia i sąsiedzi, ale jakby może pole, z niewielkim laskiem, czy nawet bez przystosować do łojenia, byłoby super. Gdyby kilka / kilkanaście osób wzięło się za to, jeden udostępnił spychacz, inny pole itd - można by naprawdę zrobić coś ekstra. Może jakiś pomysł sponsorowania, możliwości są wielkie, tylko chęci. Wiem, że nigdy z miejscem nie dogodzi każdemu, ale jakoś centralnie?
Jeśli nie, to wrzucajcie podobne miejsca, gdzie można miło spędzić dzień, czy nawet kilka dni.
Poza moim miejscem, podobno jest bardzo ciekawie w okolicach Góry Kalwarii, jest tam podobno fajny tor. Nie byłem, ale kumpel często tam bywał, nawet z rodziną. Sielskie klimaty.
Coś jest też w okolicach Ostrołęki i Ciechanowa. Bardzo przyjemnie lata się w okolicach Siedlec, wiem, bo mam tam rodzinę, bywam. Naprawdę fajne miejsca, To moje tereny, tak częściowo, więc o nich piszę.

PostNapisane: 5 maja 2017, o 15:08 

Niestety z tego co wiem toru pod Górą Kalwarią już nie ma. W okolicach Warszawy bardzo fajny jest poligon w Zielonce, niemniej leśniczy lubi pogonić i trzeba być czujnym. Jeżeli chcesz szukać dogodnego miejsca, gdzie nikt nie będzie narzekał to, życzę powodzenia, ale moim zdaniem raczej ciężka sprawa. No i kolejna rzecz, to nawetjak się znakdzie kawałek miejsca, to ileż można objeżdżać jedną miejscówę...

PostNapisane: 5 maja 2017, o 18:11 

W Łomży jest świeży tor i fajna ekipa nastawiona głownie na motocross, ale niedaleko znajduję się też las i tor 4x4. Więcej szczegółów na stronie ( https://www.facebook.com/Motocross-%C5% ... 647161382/ ). W Ostrołęce to korczaki.

PostNapisane: 3 wrz 2017, o 16:13 

Motocykl: GSXR, DRZ, exc
HEhehe po ogrodzie.

Taka sytuacja nastała, że kobietę mam mądrą i mnie inspiruje wręcz:

No musze zarabiać na trzy motory i dzieci to duzo pracy mam. Moja toleruje te moje ciagle kilkudniowe wypady na tor ścigaczem. Ostatnio z braku wiec czasu nie jeździlem daleko endurakiem już. No ale KTMem tez trzeba sie szykować do sezonu, wiec jak miałem te pół godzinki to wokół domu ćwiczyłem jakieś beleczki, kamienie na działce sąsiada. Ale działka sąsiada zarosła dżunglą wiec sie przeniosłem do ogrodu swego i na części mniej dbanego i używanego trawnika, ćwiczyłem powolutku powolne gumowanie, zwroty, równowagę itd ... No tak pyr pyr.
Moja nic ze hałas, tylko czy mi trawy nie żal? No to ja że krótko ścięta a ja nie gazuję, nic prawie śladu nie będzie ... nawet mi jakiś filmik nakręciła jak sie wygłupiam.
Trawa wyglada ok
Obrazek

Cały zeszły tydzień byłem za granicą, wróciłem w nocy, od rana jakies naprawy, malowanie, wertykulacja, na koniec skosilem trawnik.
Pokazuje jej, ze po tygodniu praktycznie śladu po jeżdżeniu nie ma. No i ta: że w sumie fakt, i nie widzi przeszkód.

No co za kochana i mądra kobieta! Szczęśliwy wziąłem sie do roboty.

No bo jak? Ukochanej odmówić??? Żeby cierpiała? :shock:
3 godziny piłowania, skręcania itd.

No i teraz może oglądać i przeszkody :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

KAmienia tylko od sąsiada nie dałem radu przytargać bo za duży. Sąsiad potrzebny będzie i jego quad. Będzie komplet. :)

Jednak mądra ta moja Dorotka. Taka kobieta to skarb 8-)

PostNapisane: 3 wrz 2017, o 16:24 

Motocykl: WR 450 '15
W myśl zasady: Czapka jest bezpieczniejsza od kasku!
Zrzuć kask i czapkę z 3 piętra i zobacz co się popsuje XD

PostNapisane: 3 wrz 2017, o 19:02 

Ojtam. Zapomniałeś o klapkach. :D

Jak nie było przeszkód to latałem goły prawie bo to trawa. Ale teraz łoczywiście będę sie ubierał.
A Ty robiłeś kiedyś takie przeszkody w kasku? Zrobiłem i musiała być próba generalna :mrgreen: szedł deszcz ( a po deszczu trawa sie ryje) i nie było czasu sie przebrać .

Ale doceniam bezmiar troski o mój pusty łeb ...

PostNapisane: 4 wrz 2017, o 06:47 

Motocykl: WR 450 '15
Ostatnio próbowałem swoich sił na trialu. Kask założyłem tylko rękawiczki sobie darowałem... chwilę po tym miałem zdarty palec XD (jeździliśmy po betonie) Pierwszy raz przegumowałem :)

PostNapisane: 10 wrz 2017, o 21:33 

Dzisiaj założyłem kask i bezrękawnik. Po pół godzinie byłem mokry jak szczur, potem przyszli znajomi, grill, pijaństwo.

Ma ktos pomysł co jeszcze dobudować?

Kamień masakra, nawet quad sie poddał. Chyba pół tońy wazy ... daleko nie mam niech stoi gdzie jest ...

PostNapisane: 29 kwi 2018, o 21:22 

Hehehe dobudowałem sobie krokodyla do trenowania równowagi
Hehehe z kaskiem jakoś nam nie po drodze :lol:
Obrazek
Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1