www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 23 kwi 2019, o 11:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 mar 2018, o 13:41 

Witam planuje zakup nowych butów lub używek w dobrym stanie ,liczę na opinie użytkowników wygodnych , wytrzymałych butów .

PostNapisane: 18 mar 2018, o 11:13 

Uzywam SIDI Adventure z membraną GORE-TEX, szczerze polecam. But dosyc duży wiec trzeba się przyzwyczaić. Gore robi robotę

PostNapisane: 13 lut 2019, o 14:34 

Motocykl: SUZUKI DR-Z 400E '05
a właśnie bo mam dylemat czy:
- Sidi Crossfire, Alpinestars Tech10, Gaerne SG12, Fox Instinct
czy raczej:
- Sidi Adventure, Alpinestars Toucan, TCX Baja

podobne rozkminy mam z ubraniem czy:
- jearsey'owe kolorowe kpl cross
czy raczej: KLIM, Alpinestars Venture itd...

pytam praktyków którzy używają DRZ na weekendowe wyjazdy po okolicy, kilka razy do roku jakiś dalszy wyjazd typu: Bieszczady, Ukraina, Rumunia...
chociaż wypad na "jakiś" tor też się zapewne niejednokrotnie przydarzy...
co się lepiej sprawdza ? Przymierzałem się do zestawu cross, ale wydaje mi się że enduro chyba lepiej się sprawdzi...

PostNapisane: 13 lut 2019, o 16:03 

Motocykl: drz400e
Mam Crossfire2. Od kilku lat używam. Jestem bardzo zadowolony. Po jakichś 5 minutach przestajesz czuć, że masz buta na nodze, ale nie dlatego, że Ci zdretwieje na kamień, ale dlatego, że tak się ułoży. Podobno osobnikom z wysokim podbiciem nie pasuje. Nie wiem, mam zwykłe i mi pasuje.
Dużo dobrego naczytałem się również o Gaerne SG12, ale to takie z netu opowieści, a nie z pierwszej ręki.

Moim zdaniem lepiej kupić lepsze buty i ew. tańsze wdzianko, niż odwrotnie.
pzdr
Jac

PostNapisane: 13 lut 2019, o 19:12 

W tamtym tygodniu kupiłem używki SIDI crossfire 2 (w sumie nówki bo gość kupił we wrześniu) za 900 z przesyłką. W sumie miałem dylemat co kupić. Fox Instinct, ww. SIDI czy SG12. Padło na SIDI bo moja stopa to 48.
To w jakich butach będziesz śmigał to zależy od Ciebie. Lepiej kupić używkę niżeli kupić nowe badziewie i połamać się. Poziom ochrony porównywalny bo to ta sama półka. Wszystko rozchodzi się jedynie o nr buta i $$$

PostNapisane: 13 lut 2019, o 19:46 

Witka

Buty im wygodniejsze,w znaczeniu mieciutkie, tym zwykle mniej bezpieczne. Druga sprawa to tzw plastik w butach. Raz ze jazda zimą powoduje jego pękanie, dwa ze te z nie szytą a wulkanizowana podeszwą rozpadają się szybciej. W Tech7 do rozpadu jezdzilem 3 sezony. W Tech8 przez 3 sezony wymienilem jeden zaczep klamry. No ok są wymordowanie, ale polatają jeszcze myślę te 2 lata. Membrany? Noga wam się upiecze latem. Jak wezmiecie wody gora to juz kompletna lipa. Wokol domu no problem, na wyjezdzie macie przez kilka dni mokre stopy. Na pocieche powiem, ze po 2-3 latach intensywnego użytkowania np z crossfierow woda wypływa każdym szwem. Wybierać raczej skore naturalna niż tzw ekologiczną. Łatwiej utrzymać i nie pęka.

Jak latac aktywnie to lachy polecam typowo crossowe (to nie znaczy papuzio pstre, no chyba ze ma się dusze pajaca - tak wiem, trudno teraz inne kupić). Lżejsze, bardziej przewiewne, tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystosci. Jesienią dodatkowo cerata, zimą cieplejsza bielizna bielizna lub/i polarek pod cerate. Mam tez lachy z membrana ale zakładami jak zimniej niż -5 i mamy robić szybsze kawałki (wracam spocony jak cholera).

Pozdr rr

Strefa czasowa: UTC + 1