www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 17 lis 2019, o 04:11

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 lis 2019, o 21:16 

Cześć forumowicze! :)
Jak już wcześniej pisałem wreszcie jest wymarzona DRZ400E :D
Jak to niestety z każdym zakupem bywa, coś tam trzeba w niej naprawić/ulepszyć itp.
Piszę ten temat bo to mój pierwszy offroadowy motocykl i zanim wezmę się za robienie co niektórych rzeczy chciałbym prosić o porady.

Najpierw opis:
Rok produkcji 2002
Gaźnik KEIHIN 8-)
Zarejestrowana, ubezpieczona.
Sprzedający miał ją 5 lat, teoretycznie robił około 12-30mth rocznie.
Wymienił uszczelkę głowicy bo był wyciek i podobno sprawdzony tłok, łańcuszek i reszta - w dobrym stanie.
Co roku robiony olej + regulacja zaworów.
Remont silnika, niestety nie wiadomo kiedy był :(
Sprzedawca brzmiał na konkretnego gościa więc przyznam, że mu zaufałem ale niestety różnie bywa... :?

Plan napraw:
- zestaw naprawczy kiwaczki wahacza (All balls)
- łożysko koła tył (All balls)
- uszczelniacz dźwigni biegów (OEM 09283-14006)
- wskaźnik temperatury (KOSO)
- lampa tył + kierunkowskazy(alledrogo - Numer oferty: 8322139875)
- naciągnąć/wymienić kilka szprych luźnych
- wymienić manetki
- wymienić klocki tył
- nagwintować śrubę trzymającą kanapę(albo dospawać nakrętkę od środka jeżeli się da)
- wymienić płyn chłodzący
- wymienić prowadnicę łańcucha
- airbox leciutko pęknięty (zastanawiam się czy to ruszać, pęknięcie jest od strony wloty jeszcze nie przefiltrowanego powietrza)
- tłumik owinąć bandażem
- wymiana poszycia kanapy (skaj Virginia)
- montaż osłony przedniej zębatki (używka OEM)
- kierownica bo jest krzywa (na razie na czas nauki odpuszczę wymianę ale kiedyś będzie trzeba)
- stelaż z podnóżkami dla pasażera z wersji S

Problemy w których potrzebuję porady:
1) Najważniejsze, ze względu na to że nie wiadomo kiedy był remont czy zaglądać do silnika czy jak wszystko ładnie chodzi to tylko regulacja zaworów, wymiana oleju i jeździć?
2) Jak DRZ leży na boku to benzyna cieknie ciurkiem z dwóch przewodów na dole. Czy to normalne? Przy każdej przewrotce wycieka co najmniej pół szklanki Pb95. Nawet jak ją od razu podniosę to jeszcze przez chwilę cieknie.
3) Bandaż z alledrogo (Numer oferty: 6727101069) czy dobry, czy nie za tani bo cena szokująca?
4) Zębatka tył ma 50 zębów i nie wiem jaką prowadnicę kupić bo oryginał nie pasi, ta co jest zamontowana ma wycięty spód :(
5) Czy śruba na lewej chłodnicy od góry może być zastąpiona czujnikiem temperatury??? Nie wiem czy tam mogę zamontować czujnik KOSO czy kupować trójnik na przewód.
Jeżeli tam wkręcę czujnik to nie będzie go zakrywać płyn całkowicie, czy to może sprawić że odczyt temperatury będzie mniej dokładny?
6) Czy stelaż z podnóżkami dla pasażera jest dużo cięższy od tego z wersji E? Chciałbym czasem zabrać narzeczoną na wycieczkę ale bez podnóżek to raczej ciężko.
7) Czy warto montować osłonę przedniej zębatki? Widzę, że mnóstwo osób bez tego jeździ.

A teraz fotki:
Obrazek
Obrazek
Odpowietrznik o którym mowa w pkt. 5
Obrazek

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :idea:

Strefa czasowa: UTC + 1