www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z
Teraz jest 15 paź 2018, o 13:22

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 kwi 2018, o 12:47 

Witam, zamówiłem stator, zanim go zamontuje chciałem go sprawdzić miernikiem, przyłożyłem więc jedną końcówkę po kolei do każdego z żółtych kabli, a drugą końcówkę do korpusu statora, ten metalowy element który jest przykręcany do silnika, miernik powinien "pikać" przy takim połączeniu? Mój stary stator miał przebicie do masy, i obawiam się że ten też ma, bo pokazuje przejście pomiędzy cewką a korpusem. Coś robię źle, mogę mierzyć do korpusu czy trzeba stator założyć i dopiero zmierzyć do masy? Opór pomiędzy żółtymi przewodami to ok. 1.3-1.4 ohm, a pomiędzy żółtymi przewodami a korpusem 3,2-3,3 ohm
@edit: proszę o przeniesienie do działu elektryka, nie zauważyłem wcześniej a nie mogę usunąć tematu
@edit2: Jeśli ktoś mierzył już swój SPRAWNY stator to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się wynikami :D
Obrazek

@EDIT3
Po długich perypetiach doszedłem do porządku z ładowaniem mając książkowe 14.4-14.5V, parę wniosków jeśli ktoś kiedyś znajdzie ten temat:
-Pomiędzy cewkami odpowiedzialnymi za ładowanie (3 żółte kable) powinno być ~1-2ohm
-Pomiędzy którymkolwiek żółtym kablem a korpusem statora/masą NIE MA PRAWA być przejścia prądu, jeśli jest to oznacza że któreś uzwojenie wraz z izolacja jest przepalone.
-Jeśli kupiłeś nowy stator, pomierzyłeś go, wszystko jest ok, a moto na nim nie pali tylko kicha i strzela z wydechu to w moim przypadku padnięty był chiński impulsator.

PostNapisane: 17 maja 2018, o 22:34 

I ja mam to samo po wymianie nie pali a jak wymienię sam impulsator z oryginalnego statora będzie chodził czy następny stator?

Strefa czasowa: UTC + 1