www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z
Teraz jest 27 cze 2017, o 04:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 mar 2017, o 02:07 

Doszły handbary zety, tylko z tej racji że, ja sam z siebie mam mega zimne dłonie i strasznie marznę w nie. Kiedyś dostałem pręty za free, tylko jeden był pęknięty, udało mi się trafić drugą stronę tylko musiałem się opocić żeby wyprostować, całość niestety musiałem piaskować i malować - stąd ten kolor, bo takiego spraya tylko miałem. Ale kosztowały mnie tylko nowe szalki, a nie 400 pln, mocowania do kiery i kołki zrobiłem sobie samemu, jak od sprzedam mocowania pod fatbary co mi zostały to jeszcze zarobię na tym - jak coś mam 2 komplety ;)

Obrazek

Tylko teraz mega wkurza mnie lampa, bo panowie z valenti mega źle zroboili wyjęcie w owiewce pod te ich husqvarnowe zegary i jest tak z 2 centy za bardzo w prawo, co mega widać:
Obrazek
Może zmienie licznik xD

Z innych rzeczy, dorobiła się blach z początkiem Rz, a to znaczy, że zostaje ze mną na długo dłużej. Dla mnie to takie optimum. Pojadę nią do pracy, poświruje i wybiorę się na małe wczasy. Ogólnie miało być pomarańczowo, ale drz'te polubiłem mega, to 50 kucy wystarczy aż nad moje umiejętności, a serwisowo jest ok. W dodatku pierwszy raz trafiłem motor bez żadnych "min". ;)

PostNapisane: 21 kwi 2017, o 20:08 

Ja to mam pecha do tablic. Kiedyś zgubiłem już w innym moto, ale jakimś cudem okazało się, że kumpel z osiedla znalazł będąc z psem na spacerze.

Teraz jak kupiłem drz, to po miesiącu mojej jazdy wyglądała tak:
Obrazek

Kupiłem ramkę i wsadziłem do niej blache. Było ok. Niedawno przerejstrowałem na siebie, nową tablicę wsadziłem w ramkę i po 2 tygodniach wracam z pracy, a tu zonk:
Obrazek

Fakt miałem mała przygodę, ale jak się zbierałem to jeszcze była. Ogłoszenia na portale i 3 dni jeżdżenia na rowerze w te i spowrotem patrząc po rowach na odcinku 40km, ale się nie znalazła. Także po 2 tygodniach udałem się znowu do urzędu tym razem po duplikat. Na policji byłem, Pan powiedział, że onie się tym nie zajmują, ale zanotuje, że zgłaszałem. Mam nadzieje, że wisi u kogoś przybita do drzwi od garażu i nikt nie wykorzysta do niczego.

Aktualne fotki bzyka:
Obrazek
Obrazek

Nowa ramka złapana dodatkowo 5 tryktykami, ale i tak coś muszę wymyśleć ;D

PostNapisane: 21 kwi 2017, o 21:43 
Moderator

Motocykl: DRZ 400 S
przykrec 4 sruby w kazdym rogu. Odkad moja pekla na pol to mam tak zlapana i nikt sie jeszcze nie kapna :) A ramke wywal, chyba ze lubisz takie bajery, to mam gdzies jeszcze taka chromowana, z czoperniaka :)

B

PostNapisane: 22 kwi 2017, o 00:18 

Nie no bez wsi. Ramka czarna, teraz grubszą dopadłem. Ale ten zadupek strasznie miękki i sprężynuje. Znowu nie mam jak złapać za rogi, bo krótki i zaraz mi na wartepach pęknie. Albo zmienić lampe z zadupkiem, albo tak jak jest, tylko jeszcze samą blache przymocować dla pewności.

Ale przygód ciąg dalszy. Jadąc do pracy popołudniu, zczaiłem się w moim odbiciu w samochodzie przedemną, że nia mam światła z przodu, pstryknąłem na długie, ok są. Teraz wracam, a tu jeb, światło padło całkiem, pozycji brak w lampie od E, więc z przodu nic nie świeci, a 15 km do domu. Zadupiami jakoś dojechałem do miasta, ale co teraz, jadę boczną, jeden mi mruga, drugi mi mruga i w tej chwili przypomniałem sobie jak lata temu wziąłem rowerzyste batmana na maske - skręcałem w lewo na zadupiu, zero latarni, ciemna noc, nic nie widzę i nic nie świeci przedemną (a dobra górka była, więc gość napędzony), ruszyłem i nagle coś zauważyłem kątem oka, więc hamulec. Chwilę później widziałem jak gość leci, a rower robi salto nad moją maską. Tylko że nie dość że batman to jeszcze chyba najebany, bo zanim ogarnąłem i wysiadłem gość spier*** w siną dal z rowerem. No ale do sedna, pomyślałem, że ktoś nie ogarnie i ja tak zaraz będę leciał. Więc na parking. Taxi do domu po żarówe i spowrotem. A miałem zapasową wsadzić do moto, a tak 40 pln w dupe.

Nie wiem, chyba się wkur*** i kupie ori za stówe i jeszcze na zapas. Czyli 200 pln. Albo zmienie na lampe od S, ale założe się, że nie spasuje do tych zegarów co mam więc będę musiał je wypierniczyć i znowu koszta i cięcie ori okablowania, czego nie chce robić.

A o to i żarówka...
Obrazek

Nie ma to jak made in prc... Nawet dowiadywałem się przez znajomego co ma hurtownie, powiedzial że dało by się załatwić te żarówki od normalnego europejskiego producenta w przystępnej cenie, ale powiedział, ze musiał by ich zamówić ze sto, a kto to od niego potem kupi...

PostNapisane: 23 kwi 2017, o 14:13 

Motocykl: DRZ 400 Y k2
Kup lmpe ktm look za sto pare zlotych. Moto zyska na wygladzie i problem z zarowka zniknie.

PostNapisane: 23 kwi 2017, o 14:45 

Motocykl: DR-Z400SM
Jak masz problem z utrzymaniem tablicy -> dwie dziury + 2 trytytki i nie ma szans żeby odpadła :)
U mnie tak siedziała cały sezon, bo wszystkie śrubki wypadały po kilkunastu kilometrach. Z wad, trochę lata, ale się trzyma.

PostNapisane: 23 kwi 2017, o 18:11 
Moderator

Motocykl: DRZ 400 S
Przyjedź. Zdejmiesz sobie moją lampę i przymierzysz do swojego.
Mam jeszcze jakieś czachy bez lamp. Jak przypasujesz to pomyślimy.
Siedzę w domu w tym tygodniu większość czasu.

B

PostNapisane: 24 kwi 2017, o 16:03 

Akurat robię na popołudnia w tym tygodniu, więc nie dam rady chyba. Na razie ostatnia próba, bo pojawiły się żarówki:
http://www.ebay.pl/itm/Halogen-headligh ... Swo4pYXEpE

Zobaczymy jak ta się sprawdzi ;] Smarownicę może masz już u siebie?

PostNapisane: 8 maja 2017, o 16:42 

Wpadło parę dodatków własnej produkcji. Tym raze. W kolorze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Myślałem czy nie czarne, ale te pod kolor sprężyny też wyglądają ok.

Przyszły też żarówki narvy, więc nie kombinuje z lampą narazie. Zobaczymy jak się będą sprawować.

Co do moto, czasu brak, pogoda marna i mam lekką awersje po ostatniej przygodzie, więc stoi, a ja na rowerze.

PostNapisane: 11 maja 2017, o 00:50 

Taki mały "p.s.'ik".

Polecam wszystkim firmę, która robiła mi anodę. Jak najbardziej można się kontaktować z nimi samemu. Robią polerki, anody itd. Jak zerkniecie na ich facebook'a, to zobaczycie, że robią też renowację detali motocyklowych. Odpisują normalnie na maile, jak i telefon odbierają (bardzo mało firm z tej branży poważnie traktuje detalicznych klientów). Jedyna kwestia jaką mi zadali, to aby jednostkowe zamówienie przekraczało 100 pln netto, przeważnie liczą dm^2 powierzchni razy cena katalogowa usługi, ale to zależy z czym do nich uderzasz, dlatego najlepiej napisać, podesłać zdjęcia części, w przeciągu paru dni dadzą odpowiedź - przynajmniej ze mną tak było.

Tutaj ich stronka: http://www.anodic.pl/
Tutaj ich facebook gdzie można zobaczyć przykłady ich roboty, w tym renowacje obręczy motocyklowych: https://www.facebook.com/Anodic-precyzy ... 109939308/

PostNapisane: 14 cze 2017, o 15:49 

Tkc 80 już na przedzie. Muszę przyznać, że śmiesznie to wygląda z moim mitasem.
Obrazek

Nie zdecydował bym się na nią, ale trafiła się guma rok 2016 za 250. Z frendzelkami. Była założona do wystawowego fazera zrobionego na niemcy w stylu turystyka. Mam nadzieje że mój strach przed błotem minie,bo fiknąłem pare razy jak na lodzie z poprzednią gumą.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1