www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 15 paź 2019, o 20:22

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 paź 2015, o 22:58 

Motocykl: DR 350, DR-Z400E
Suzuki Dr 350 1991r, starsza siostra DRZty. Motor zakupiony w lutym 2014 pod Nysą.

Pierwsze wrażenie - co za trup :).DRa wizualnie wyglądała słabo, ale miała zdrowe serducho.
Obrazek
Obrazek

Pierwsze dłubanie po zakupie. Czyszczenie filtra, smarowanie łańcuch oraz wszystkiego co posiada "kalamitki" ;)
Obrazek
Obrazek

Pierwsze plany to: zakup osłon lag, regeneracja amortyzatora centralnego i pomalowanie "dupereli" :P

Po pierwszym "update" - jest lepiej :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Suza przelatała tak kilka wyjazdów. Stwierdziłem że przydałyby się jakieś konkretne handbary, gripy, nowe poszycie siedzenia bo na ori się ślizgam i prędkościomierz od Xr600, który dostałem wraz z moto.
Padło na Handbary Acerbis Rally Pro. Niestety zamontowana kierownica 22mm firmy AFAM była zrobiona z grubszej rury. A dokładniej to jej średnica wewnętrzna była za mała na montaż śrub od acerbisów. Plus tej kiery jest taki że ciężko ją zgiąć, a minus że musiałem ją zdemontować i dać komuś do rozwiercenia wiertłem 14mm na długość śrub montażowych.

DRa w garażu jest często przestawiana z miejsca na miejsce, więc trzeba było zamocować "coś" zastępczego pod nieobecność kierownicy :mrgreen:
Obrazek

Między czasie zamontowałem szerokie podnóżki, odnowiłem zaciski, przewody hamulcowe, dźwignie zmiany biegów i hamulca tylnego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia suzuki na chwilę obecną :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejne plany? Tłumik, okleina na bak i boczki ;), ale to nie prędko wszak trzeba troczę pośmigać :lol:

Pozdrawiam gorąco.

Ostatnio edytowano 27 paź 2015, o 17:38 przez Krackers, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 23 paź 2015, o 02:11 

Motocykl: Była eSka
Fajna koza. Jak Ci idzie odpalanie? Szwagier po glebie to kopie i kopie.

PostNapisane: 23 paź 2015, o 12:41 

Suka z odpalaniem niema problemu, pod warunkiem że ją energicznie kopniesz. Mam 172 wzrostu i powiem szczerze, że często szukam jakiegoś drzewa do podparcia, aby kopać z podnóżków :|
Powiedz szwagrowi, żeby po glebie przekopał ją kilka razy z wciśniętym deko. Jak się zaleje ja tak robię.

PostNapisane: 24 paź 2015, o 16:03 

Motocykl: DR-Z 400 SM
Super sprzęt. Dużo serca w niego włożyłeś :)

PostNapisane: 25 paź 2015, o 09:37 

Motocykl: DRZ 400 S
Jeszcze tylko okleina i będzie niebo a ziemia ;) Widac że masz pasje aż miło sie ogląda czekam na dalsze mody ;)

PostNapisane: 27 paź 2015, o 17:37 

Danio i I.C.E dzięki :)

Zdjęcia za dnia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nowy nabytek DR-Z400E rok 2007 od piotr77. Piotrze pozdrowienia dla Ciebie, pięknie utrzymany motocykl:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwie epoki razem :D
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 27 paź 2015, o 18:18 

Motocykl: GSXR, DRZ, exc
1. Se szybko kup oryginalny błotnik DRZ bo na błocie będziesz twarzą błoto zbierał. Wiem coś o tem. ;)
2. Jak porównanie DR do DRZ?

PostNapisane: 27 paź 2015, o 21:10 

Motocykl: DR-Z 400E; EXC-450
Dzięki za pozdrowienia i pamiętaj dbaj o nią a będzie służyła bezawaryjnie przez wiele lat. Wrzucaj od czasu do czasu jakieś fotki i info, zawsze miło poczytać o moto który był w moim posiadaniu i nadal pozostaje na forum. Życzę zadowolenia z użytkowania i kręcenia nowych kilometrów z uśmiechem na twarzy, w razie pytań dzwoń śmiało numer masz do mnie.

PostNapisane: 28 paź 2015, o 11:24 

QH. napisał(a):
1. Se szybko kup oryginalny błotnik DRZ bo na błocie będziesz twarzą błoto zbierał. Wiem coś o tem. ;)

Mam ori błotnik, trzeba bezie założyć. Rzeczywiście po niedzielnej jeździe byłem cały w błotnistych kropkach, tylko nie wiedziałem czemu. dzięki za wskazówkę:)
A co do porównania DR do DRZ to:
- DR jest lżejsza i to wyczuwalnie kilka kilo,
- DR inna charakterystyka silnika, ciągnie od samego dołu za to lubię silniki chłodzone powietrzem :)
- DRZ moc w średnich i górnych zakresach, ale słaby dół. Zwłaszcza podczas ruszania trzeba dodać więcej gazu aby nie zgasła. Wiem ,wiem taki urok silnika chłodzonego cieczą.
- DRZ lepsze zawieszenie, no i rozusznik :D

piotr77 napisał(a):
Dzięki za pozdrowienia i pamiętaj dbaj o nią a będzie służyła bezawaryjnie przez wiele lat. Wrzucaj od czasu do czasu jakieś fotki i info, zawsze miło poczytać o moto który był w moim posiadaniu i nadal pozostaje na forum. Życzę zadowolenia z użytkowania i kręcenia nowych kilometrów z uśmiechem na twarzy, w razie pytań dzwoń śmiało numer masz do mnie.

Dzięki, w razie pytań nie omieszkam zadzwonić :).

PostNapisane: 28 paź 2015, o 14:34 

Motocykl: WR 450 '15
Krackers napisał(a):
QH. napisał(a):

Mam ori błotnik, trzeba bezie założyć. Rzeczywiście po niedzielnej jeździe byłem cały w błotnistych kropkach, tylko nie wiedziałem czemu. dzięki za wskazówkę:)
A co do porównania DR do DRZ to:
- DR jest lżejsza i to wyczuwalnie kilka kilo,
- DR inna charakterystyka silnika, ciągnie od samego dołu za to lubię silniki chłodzone powietrzem :)
- DRZ moc w średnich i górnych zakresach, ale słaby dół. Zwłaszcza podczas ruszania trzeba dodać więcej gazu aby nie zgasła. Wiem ,wiem taki urok silnika chłodzonego cieczą.
- DRZ lepsze zawieszenie, no i rozusznik :D

piotr77 napisał(a):

Dzięki, w razie pytań nie omieszkam zadzwonić :).

Co do tej mocy z dołu to wiele zależy od wałków, a nie tego jaki jest sposób chłodzenia.
Jeźdzliłem XT600 i po przesiadce na DR-Z brakowało dołu.
Po zmianie wałków dół się pojawił w końcu :)

PostNapisane: 28 paź 2015, o 16:27 

mallly napisał(a):
Co do tej mocy z dołu to wiele zależy od wałków, a nie tego jaki jest sposób chłodzenia.
Jeźdzliłem XT600 i po przesiadce na DR-Z brakowało dołu.
Po zmianie wałków dół się pojawił w końcu :)

Oczywiście jak zmodernizujesz silnik będzie miał inna charakterystykę, ale ja opisuje fabrycznie "piece" bez przeróbek. W większości przypadków silniki chłodzone powietrzem mają lepszy dół niż chłodzone płynem. Za to górny zakres maja słaby ;) .

Strefa czasowa: UTC + 1