www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z
Teraz jest 14 gru 2017, o 05:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 mar 2016, o 19:11 

Motocykl: EXC250 `08
Siema, po długich poszukiwaniach dobrego następcy dla DT125R, 26 września 2015 roku stałem się posiadaczem niebieskiej DR-Z z 2002 roku. Wersja S, więc ta spokojniejsza, katalogowo 40KM, w większości w oryginale. Moto w 2010 roku sprowadzone z Anglii (wyjątkowo niepordzewiałe jak większość pojazdów stamtąd :) ), przebieg przy kupnie- na nasze to ok. 7500km, teraz już troszkę większy :). DR-Z'ta mocno przypadła mi do gustu :). Z dodatków to przelotowy wydech (org. również posiadam), prawdopodobnie (bo wynika tak z wymiarów i ogólnie nawet z wyglądu) jakiś inny kolektor, może z wersji E, kierownica Renthal i nowy napęd (łańcuch D.I.D VX2 i zębatki 14/47- tylna Supersprox. Po kupnie, a dokładnie w lutym dołożyłem- z "bajerów" to manetki Progrip'a, handbary Polisport'a, i bardziej techniczne rzeczy to: klakson, bo stary był niesprawny, łożyska główki ramy AllBalls'a, olej+filtr oleju, uszczelniacze lag również AllBalls'a+olej. Ponadto oczywiście wymieniłem wszystkie płyny, nasmarowałem zawieszenie tył itp. ogólnie przeprowadziłem mały przegląd.

Kupiłem jeszcze dysze Dynojet Stage 1&2, na dniach wymienię, no i zrobię cały 3X3 mod, oraz zdemontuję te katalizatory itp :D.
Pozostaje mi jeszcze kupić osłony dekli, i może jakąś gąbkę na kierownicę :) oraz pomalować kolektor, a w przyszłości może wpadną jakieś mniej terenowe opony (bo mam zamiar po maturze pojeździć trochę po kraju), ale prawdopodobnie tylko chwilowo, bo jazda na innych oponach niż kostkach w terenie to nie to samo :), no i może kiedyś "nowa-stara" okleina.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :).

PostNapisane: 29 mar 2016, o 20:07 

Motocykl: DRZ400S '07
Fajny dzik :D

W Anglii bardziej wszystko rdzewieje na wybrzeżach, wszytko z centralnej części jest mniej zardzewiałe przeważnie - z drugiej strony takie motorki tutaj nie jeżdżą po ulicach - także jak ktoś kupuje to raczej śmiga off road konkretnie :)

PostNapisane: 4 cze 2017, o 10:46 

Hej. Widzialem ze montowales dysze dynojet stage 1&2. Jak z efektami? Jest jakas pozytywna zmiana? I czy montowales je w mikuni?

Strefa czasowa: UTC + 1