www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z
Teraz jest 17 gru 2017, o 12:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 paź 2017, o 12:29 

Z racji coraz większych ciemności i wydajności lampy od E postanowiłem przetestować małego moda na którego trafiłem kiedyś wertując thumpertalk.com. Tylko troszkę w zmodyfikowanej wersji. Ogólnie chodzi o to, żeby jeździć na 2 żarnikach na raz i ziomy niby spinały na stałe i się sprawdzało. Ja wrzuciłem diodkę, tak, że teraz mam zwykłe "mijania", a jak włączę "długie" to palą się obydwa żarniki.
Obrazek
Obrazek
Z racji, że nie wiem, czy żarówa i lampa termicznie pociągnę, na chwilę obecną w instalację tylko się wplotłem, bez lutowania w ori wiązkę. Ogólnie to i tak chyba takie chwilowe rozwiązanie, coraz bardziej myślę nad wsadzeniem lampy z S/Sm, tylko sama cena lampy+owiewki odstrasza, a co dopiero przeróbka mocowań, zegarów itd. Ale brak światła doskwiera coraz bardziej.

Ostatnio też browarkowałem z kumplem w garage i tak mnie naszło poobklejać dalej moto, nalepiliśmy co pod ręką... Wraca stary pomysł, na białe pole szukam jakiegoś fajnego wzoru na "125 ccm" - ot taki stary pomysł na dywersję, jak ktoś widział na jakimś moto czcionkę co by pasowała stylem, nawet fabryczna to dawać znać - mam dostęp do plotera, więc sobie dorobię ;]
Obrazek

PostNapisane: 30 paź 2017, o 17:56 

Motocykl: Suzuki DR-Z 400SM
W którą wtyczkę się wpinałeś tą diodą, i jaka to dokładnie dioda? Myślałem zrobić u mnie to samo - często jak latam to trzymam przycisk od mrugania długimi, wtedy też palą się dwa żarniki i o wiele lepiej widać. Do tej pory nie zawuważyłem żeby coś się działo z lampą, w ten sposób lata się wieczorami to i chłodniej jest, do to tego raczej staram się ograniczać czas jazdy na dwóch :)

PostNapisane: 5 lis 2017, o 04:37 

Johny: z prostego wyliczenia dioda pod 12V i ma wytrzymać 70W, czyli około 6A, najbliższa i najtańsza jest 10A (musi wytrzymać nieustalone stany wzbudzenia), powiesz w swoim elektroniku najbliższym ocb, to Ci dadzą, bo ja nie pamiętam typu - 1PLN u mnie, wpinasz się tak, żeby z długich dawała + na drogowe, czyli paskiem - no właśnie kuwa paskiem, jak masz europejską, a jak masz ruską jest odwrotnie... To już sobie obadasz. U mnie się sprawdza i mega pomaga. Żarówka jak i lampa daje sobie spokojnie radę z chłodzeniem, a jeździ się dużo lepiej.

Obrazek
Obrazek
Chyba ostatnia przejażdżka w tym roku, wyruszyłem dzisiaj o 15'tej po pracy, zrobiłem ~120km, ale przy okazji zgodnie z kłótnią litrażowanie mojego i wyszło jakieś 5,8l/100km, przy mega spokojnej jeździe, bo dawno mnie tak nie wymroziło jak dzisiaj - w Rzeszowie było ok, ale trochę na północ palce mi kostniały.

Ja rozumiem, mam niby E, ale poniżej 5, zejść to cud, a poniżej 4?

PostNapisane: 17 lis 2017, o 09:45 

No i są pierwsze efekty taplania w błocie supermociaka - poza rudym kolektorem wydechowym :cry:
Obrazek

Ktoś może kojarzy jakieś oznaczenie lakieru ramy Drz'ki? Trzeba jakaś zaprawke zrobić i nalepe dać.

PostNapisane: 21 lis 2017, o 12:01 

krzaqpl napisał(a):
No i są pierwsze efekty taplania w błocie supermociaka - poza rudym kolektorem wydechowym :cry:
Ktoś może kojarzy jakieś oznaczenie lakieru ramy Drz'ki? Trzeba jakaś zaprawke zrobić i nalepe dać.

jasne, całe info masz na:
viewtopic.php?f=38&t=4566

PostNapisane: 21 lis 2017, o 20:35 

Motocykl: DRZ400S '07
Imo jak chcesz światło do offa to nalepiej zalozyc dwie dodatkowe lampki

Lampa z S też wyjątkowo dupy nie rwie

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1U6ofJpXX ... e-Lamp.jpg

PostNapisane: 21 lis 2017, o 22:13 
Moderator

Motocykl: DRZ 400 S
ja to mialem w planie zalozyc dwie glowice od Convoya S2 ze sterownikiem step down z 14 na 3 volty zamocowane gdzies pod lampa tulei (Uwazaj krzaq, temat na CNC :) ) . Chyba najprostsze rozwiazanie. Dodatkowo mozna zalozyc soczewke TIR zeby rozlozenie swiatla szlo poziomo i powinna grac gitara.

Chyba ze koszty newazne to pchac sie w lampe endurotech. Tyle tylko, ze taka lampe Krzaq zrobi od niechcenia w 3 dni :)

B

PostNapisane: 21 lis 2017, o 22:54 

Motocykl: DR-Z 400S
Albo zainwestować w dwa sprawdzone ledy z ali i mieć spokój ;) W zasadzie to jeden tak na prawdę by wystarczył.
Lampa od S nie rozwiąże problemu. Szału nie ma na niej i nadal ciemno.

https://www.aliexpress.com/item/1PC-Mot ... 0.0.TkHAIA

Zobacz profil GG: 5182833 

PostNapisane: 22 lis 2017, o 22:39 

Tylko, że ja jeżdżę 50/50 on/off i chce coś na drogę lepszego, bo jak na razie z moją lampą, jak jedzie jakiś typ z wyregulowanymi światłami jak typowy "Janusz", a ja w dodatku mam lekko zabrudzone gogle to serio przez chwilę nic nie widzę.

Jest opcja, że odkupię lampę od S/SM od jednego z użytkowników, zobaczymy czy będzie duża różnica - w wadze, jak i świeceniu ;D

Opcje w teren to jasne, myślę coś dodatkowego dać, ale to z biegiem czasu, jak na razie po ciemku i tak się w krzoki nie zapuszczam.

Edit: wychodzi na to, że dupę też zmienię w zimie, tak dzisiaj przechodząc dotknąłem, a to lata, próbuje dokręcić, ale śruby trzymają i wyszło:
Obrazek

Strzeliło tak, że nie idzie skleić, bo część odprysków poleciała w świat. Ciekawe czy od drgań singla, czy latania po dziurach, bo od momentu jak mi się żarówka w trasie spaliła i wymieniałem pod sklepem nie było gleb.

A tak się ostatnio zastanawiałem, co znowu tak brzęczy wkurw***, skoro cały motocykl przeglądnąłem i przez chwilę była cisza.

PostNapisane: 30 lis 2017, o 18:27 

Motocykl: DRZ 400E BMW F800 G
Songo napisał(a):
Albo zainwestować w dwa sprawdzone ledy z ali i mieć spokój ;) W zasadzie to jeden tak na prawdę by wystarczył.

Songo ma rację. Te ledy miałem założone w GS-ie i gdy je zapalałem w nocy robił się dzień. Petarda straszna. Oczywiście tylko w off bo na asfalt raczej musiałby być skierowane w dół. Są
tak mocne że oślepiały by wszystkich dookoła ;)

PostNapisane: 30 lis 2017, o 19:14 

Motocykl: DRZ400S '07
Kriss752 napisał(a):
Songo napisał(a):

Songo ma rację. Te ledy miałem założone w GS-ie i gdy je zapalałem w nocy robił się dzień. Petarda straszna. Oczywiście tylko w off bo na asfalt raczej musiałby być skierowane w dół. Są
tak mocne że oślepiały by wszystkich dookoła ;)

Może zapakuje sobie do auta na długie xD

Jakaś homologacja jest na tym wybita? (Niewazne czy lewa)

PostNapisane: 30 lis 2017, o 19:36 

Motocykl: Suzuki Drz 400 SM
Zobacz sobie tą żarówkę ja jestem mega zadowolony :)http://allegro.pl/zarowka-led-cree-ba20 ... 98369.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1