www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z
Teraz jest 14 gru 2017, o 05:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lip 2017, o 20:19 

Witam, chciałbym przedstawić tą rozbójniczkę psujkę czyli moją kochaną Drz w wersji SM z 2006 roku więc piwa by jej jeszcze nie sprzedali. Nie mam w planach się jej pozbywać, ewentualnie podnieść jej moc. Motorek ma 23 kafle przebiegu i jak na swój przebieg to jest maxx dojechany, musiał mieć go jakiś rzeźnik zaczynając od tego że wszystkie większe nakrętki śruby typu: nakrętka zębatki, nakrętka kosza sprzęgłowego, ta śruba przez którą kręci sięwałem przy ustawianiu rozrządu mają specjalistyczne nacięcie pod Ruski klucz(dla nie kumatych młotek+przecinak=Ruski klucz) kończąc na tym że wszystkie czarne elementy pomalowane pyndzlem. Jeździ się tym na prawdę fajnie, zawsze chciałem mieć dużego 4t i w końcu się dorobiłem. Wydeszek poprzedni właściciel stworzył z oryginalnego tłumika ale w jaki sposób to nie wiem, w każdym razie jest przelot. Kupiona na kołach Enduro + oryginalne od niej koła SM. Ani jednych ani drugich nie mam zamiaru się pozbywać gdyż i jedne i drugie dają super frajdę. Ogólnie była wstawiona tuleja i źle spasowany tłok przez co brała olej ale to bym przeżył gdyby się nie zatarła ale skoro już się stało to postanowiłem ją zrobić i wiedzieć na czym jeżdżę. Jak ją kupiłem rzekomo była po 5k przebiegu po tulejowaniu i dobieraniu tłoka(no mniejsza o to czy dało się to nazwać dobrze dobranym tłokiem).
Motór przeszedł w ostatnim czasie jako taki remont silnika wszystko wykonywałem sam oprócz dobierania tłoka. W motórze ogólnie wymienione lub dołożone zostało:
-Cylinder na nicasilu marki nieznanej ale lubianej(jakiś Nachman czy kij wie co, ogólnie taki mi polecili ale nikt w internecie nie pisze o nim ani źle ani dobrze więc tylko piszą że wart ceny. A żeby się dowiedzieć czy dobry czy zły to już nie bardzo, a zatem posłużę jako królik doświadczalny),
-Tłok Wossner,
-Wałek rozrządu na wyższy z wersji E z amputowanym auto dekompresatorem(od razu się wypowiem że latam już tydzień i żadnych problemów z odpalaniem nie ma) sam wałek został zmieniony gdyż iż ponieważ jakiś rzemieślnik dał za długą śrubkę nad oryginalnym dekompresatorem i jak to ciulło to aż rozrząd przeskoczył i przestawiło się koło zębate względem krzywek a za tem wsadziłem taki jaki był w internecie i chyba z korzyścią dla silnika, jak kiedyś znajdę dolotowy wyższy w równie okazyjnej cenie to także wleci do motórka,
-Luzy zaworowe były ustawiane hot camsami przed małym remoncikiem ale po dotarciu zaworów luzy powróciły do poprzednich wartości i wsadziłem oryginałki spowrotem
-Rzeczy eksploatacyjne typu: Olej, Płyn chłodniczy, Filtr oleju(razem z oringiem którego nie było) i świeca + uszczelki przy remoncie ale to chyba logiczne
-Okleina od Sieńka
-Nakładki na szprychy z Jack Motors z promocji :D
-Pozmieniałem jakieś ciulowe czerwone plastelinowe śrubki z całego moto na solidne pomalowane czerwonym metalikiem
-Z tyłu wiosną wsadzałem nową kostkę(Mitasa) ale po miesiącu jazdy w terenie wiele z niej nie zostało więc nie polecam miękkiej mieszanki dla amatorskiej jazdy
-Zmieniona zębatka z przodu
-Minetki Pro Tapera
-Linka od licznika
-Klocki tył
-Simering wałka zdawczego
-Nakryntki na wentyle
Za pewne o czymś zapomniałem :D

W planach:
-Błotnik od Ktm na przód bo w terenie ten Smowy nie wyrabia i całe gogle non stop w błocie mam
-Handbary
-Dolne lusterka
-Jakieś kierunki
-Klakson
-Ta duża śrubka co przez nią się kręci wałem przy ustawianiu rozrządu
-Nowy napęd
-Nowe klocki
-Marzyły by mi się oploty od Hela ale nie wiem czy kiedyś mi się uda to zrealizować
-Wycentrować, wyprostować, ładnie wymalować i zmienić tylną oponę na kołach enduro
-Odmalować ramę bym kiedyś chciał bo jest owalona pyndzlem i to jakąś nie zbyt trwałą farbą
-Założyć osłony na ramę
-Założyć osłony na dekle
-Zmienić klamki
-Wsadzić sprężynę do lewej stopki kierowcy bo nima(Jeżeli ktoś ma to prosiłbym o kontakt)
-No i jakiś wydech z DB(Także bym prosił o kontakt jeżeli ktoś takowy ma)
-Wyższy wałek ssący
-Gaźnik Fcr 39 MX
A się rozpisałem, jak ktoś to przeczytał to podziwiam.

A teraz fooooty różne różniste i z remontu i na kołach Sm i na Endurowych kołach
http://pokazywarka.pl/drz1/
http://pokazywarka.pl/drz2/

Pozdrawiam wszystkich motórzystów! Liczę na komentarze i konstruktywną krytykę. Będę tutaj dodawał na bieżąco posty o mojej Zeci (Deerzeci) ;)

PostNapisane: 5 lip 2017, o 20:37 

Motocykl: Drz 400 sm
Super maszyna:) Jakie masz odczucia z jazdy SM'ką na enduro? Podpytuję bo sam planuję ich zakup i trochę przeorać las:)

PostNapisane: 5 lip 2017, o 20:46 

Odczucia z jazdy są zadowalające, jest zwinna dobrze się prowadzi, mocy w teren ma wystarczająco. Zawieszenie też daje rady tylko trochę je musiałem dostroić pod siebie bo poprzedni właściciel był ode mnie cięższy ;) Tylko z przednia tarczą jest trochę kombinacji ja mam tutaj piastę od sm z przodu w kołach enduro

PostNapisane: 5 lip 2017, o 21:35 

Motocykl: Husq TE 450 OFF ON
:D Zębatka miażdży

PostNapisane: 11 lis 2017, o 18:36 

po co ci druga glowica ?

PostNapisane: 16 lis 2017, o 21:51 

Motocykl: DRZ 400E BMW F800 G
Fajny dzik. Już nieźle wygląda a jak ogarniesz to o czym piszesz to będzie konkret sprzęt :)
Ja co prawda wolę off i mam E ale podobają mi się sm i domyślam się że jazda daje dużo frajdy. Chętnie na torze przeciagnałbym taki sprzęt :)

PostNapisane: 17 lis 2017, o 14:22 

mam cały wydech jak byś chciał , kolanko od e/y całość z y/e koncowka dominator

Strefa czasowa: UTC + 1