www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z
Teraz jest 17 gru 2017, o 12:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 sie 2017, o 13:49 

Witam wszystkich,

Na forum jestem jakoś od stycznia a z motocyklami jestem na Ty już od kilku lat. Pierwsze moto Sv650, potem jak spróbowałem torowania to Svka poszła do kolegi a ja od innego znajomego zakupiłem R6 typowo torową. Jednak czasu coraz mnie, liczne obowiązki i musiałem sprzedać torówkę. Zakupiłem Zx6r na przyjemne przeloty a niecałe pół roku temu DRZ400E z 2004r od mojego kolegi z Łódzkiego. Od grudnia/stycznia tego roku, codziennie przeglądałem internet oraz to forum w poszukiwaniu tej jedynej i w miare sprawdzonej... niestety, najeździłem sie, kilometrow narobiłem i nic... aż do momentu telefonu od kolegi, że sprzedaje swoja bo akurat dwa dni wcześniej złamał nogę i już raczej przez najbliższy czas nie będzie z niej korzystać. Długo się nie zastanawiałem bo znałem sprzęt i jak o nią dbał więc następnego dnia była już u mnie w garażu :) Ubezpieczona i z przeglądem technicznym.
Moto miało już na pokładzie płytę pod silnik, dekle zabezpieczające, zeszlifowaną nóżkę od zmiany biegów, handbary, licznik rowerowy, nową oponke na tyle Scorpion MX EXTRA-x, nowy łańcuch napędowy, nowy łańcuszek rozrządu, podwyższona na riserach akcesoryjna kierownica i inne pierdoły.

Z racji tego, że zawsze robię po swojemu to :
- wymieniałem wszystkie płyny oraz sprawdziłem jak tam sitko i było ok
- rozebrałem przednie zawieszenie oraz tylne (do ostatniej śrubki) w celu wymiany oleju na najbliższy wg zaleceń : CASTROL FORK OIL SYNTHETIC 2.5 W oraz PUTOLINE GPR6 RANCING
- sprawdziłem luzy zaworowe i nic nie wymagało korekty (robił to praktycznie 2 miechy przed sprzedażą no ale sam też chciałem to zrobić)
- rozebrałem i wyczyściłem przednie i tylne zaciski hamulcowe
- rozebrałem kiwaczkę zawieszenia i wymieniłem dwa łożyska igiełkowe
- sprawdziłem stan łożysk w wahaczu
- założyłem nową zębatkę zdawczą (15)
- rozkręciłem tarcze sprzęgłowe w celu sprawdzenia czy wszystko ok
- rozkręciłem i zabezpieczyłem śruby koła magnesowego
- dołożyłem osłonę chłodnic
- zrobiłem freepowermod
- wymieniłem wszystkie kalamitki/smarowniczki
- dodałem licznik motogodzin.
- i jeszcze kilka innych drobiazgów.
Wszystkie śruby przykręcałem z odpowiednim momentem wg serwisówki oraz używałem kleju do gwintów.

Z tego co mi pozostało zrobić to :
- kupić dętkę i przednią oponę
- zrobić modyfikację na gaźniku, które są opisane w temacie viewtopic.php?f=17&t=4332
- i pewnie jak to w enduro (jakieś pierdoły na bieżąco) :)

Serwisuję zgodnie z poradami innych użytkowników co ok 20-25 godzin wymieniam olej z filtrem.

Ogólnie jak na pierwsze Enduro to jestem mega zadowolony, odpala od strzała, mocy ma aż za dużo i ogólnie fajowy... no ewentualne mogłaby być ciut lżejsza :P
Przede mną nauka jazdy na kole, szlifowanie techniki i masa motogodzin zabaw :)

Jestem z Łodzi, śmigam z kolegami na KTMach, Yamaszkach ale jakby był ktoś w tych okolicach z forum to chętnie bym poznał i pośmigał razem :)

Piona !

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio edytowano 17 paź 2017, o 14:13 przez rooland, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 9 sie 2017, o 15:45 

siemka Roland :D kope lat hehe

PostNapisane: 9 sie 2017, o 15:47 

scOti napisał(a):
siemka Roland :D kope lat hehe

No nie gadaj ! :D
Ty ? Tu ? :)

Też enduro ? Też drezyna ?

PostNapisane: 9 sie 2017, o 15:49 

no jasne:))

ja tu, z drztą :D

PostNapisane: 9 sie 2017, o 18:29 

Motocykl: EXC 525
no cześć ziomal . Ta EXC 250 wygląda mi bardzo znajomo - gdzie była kupiona ? w Łodzi ?

PostNapisane: 9 sie 2017, o 18:33 

sorek napisał(a):
no cześć ziomal . Ta EXC 250 wygląda mi bardzo znajomo - gdzie była kupiona ? w Łodzi ?

ehe :D

PostNapisane: 9 sie 2017, o 18:42 

Jak masz dobrą DRZ to powinieneś dać rade tej EXC ( ja na swojej dawałem ) ;)
Możemy się kiedyś ustawić na wspólne latanie .
Tak z ciekawości jak się sprawuje EXC 250 ? bo mój kolego który ja miał bardzo sobie chwalił

PostNapisane: 9 sie 2017, o 18:58 

Dobrą mam, tylko niestety aż takich umiejętności jeszcze nie mam :D W sumie kolega rok temu zaczął jeździć no i jest ciut lepszy ale tylko ciut :) Pod koniec tego sezonu będzie już tylko za mną :P
Jedyne co mnie w moto denerwuje w tym moto to zawieszenie, miękkie a przy mojej wadze prawie 100 kilo w ciuszkach to jest ciężko. Może w przerwie zimowej ogarnę pod siebie sprężyny.
A na latanie chętnei się mogę umówić, tylko że mieszkam na drugim końcu Łodzi (przy M1/Brzezińska) a że tablice mam zdjętą, kierunków nima to wiesz jak jest :)

Co do EXC250 to jest to już jego drugi... niestety pierwszy jaki kupił musiał szybko sprzedawać, kupił szrota. Tego kupił już w miarę sprawdzonego, jest bardzo zadowolony, mocne, lekkie ogólnie idealne. Narzeka tylko na ładowanie bo coś tam aku nie jest doładowywane ale pewnie jakaś pierdoła. Jak będę zmieniać drzete to pewnie już na coś takiego - na bank lżejszego i z lepszym zawiasem, a czy to będize ćwiartka czy jakaś 400 to czas pokaże ;)

PostNapisane: 9 sie 2017, o 20:05 

rooland napisał(a):

A na latanie chętnei się mogę umówić, tylko że mieszkam na drugim końcu Łodzi (przy M1/Brzezińska) a że tablice mam zdjętą, kierunków nima to wiesz jak jest :)

no wiem wiem ale przyczepka albo jakiś bus pewnie się znajdzie ? W waszej okolicy słabo z terenem oprócz Nowosolnej nic ciekawego w okolice chyba nie ma ? Szczerzę mówiąc rzadko latam po okolicy ale teren na południe od Łodzi mam opanowany bardzo dobrze.

PostNapisane: 10 sie 2017, o 08:11 

Bus się znajdzie :) chce się wybrać na Piątkowisko jakoś. U nas z terenem nie jest źle, tak jak mówisz jest Nowosolna i dwie duże żwirownie a tam trudnych podjazdów od groma, jest też tor Stryków, a jak potrzeba to lecimy w dół przy autostradzie i też po drodze znajdą się fajne miejsca. Na północ lecimy na arturówek, Łagiewniki, Zgierz, Grotniki. Może nie ma rewelacji ale jak dla mnie amatora na tą chwilę jest ok

PostNapisane: 10 sie 2017, o 09:03 

Motocykl: DRZ 400 SM
Powitał :)

PostNapisane: 13 sie 2017, o 08:38 

Motocykl: DRZ400E
Na tor w strykowie można sobie od tak wjechać? Skoro już się umawiacie to z chęcią bym się podłączył bo nie mam za bardzo z kim pojeździć. Może sobota 19.08 w przyszłym tygodniu, Piątkowisko, Stryków jakieś inne fajne tereny?

PostNapisane: 14 sie 2017, o 11:07 

Za tydzień w sobie akurat mam służbę więc nie za bardzo ale w niedzielę na tą chwilę bardzo chętnie na Stryków jest różnie, czasem trzeba zapłacić 30 czasem nie. Będzie bliżej weekendu to będziemy się umawiać. Z jakiego rejonu Łodzi jesteś?

PostNapisane: 14 sie 2017, o 21:38 

Motocykl: DRZ400E
Złotno

PostNapisane: 30 sie 2017, o 09:30 

Siema,

24/25 sierpnia z kolegami wyskoczyliśmy w Świętokrzyskie. Bazę mieliśmy w miejscowości Końskie. 2 dni jazdy ok 240 kilometrów w terenie, 12 motogodzin jazdy. Teren zróżnicowany, od szybkich przelotów w środku lasu po taplanie się w błotnistych koleinach. Były przeprawy przez rzeki, głębokie kałuże i fajne leśne długie podjazdy. Pierwszego dnia pojechaliśmy w kierunku Kielc (Miedziana Góra, Tor w Jaworznie), drugiego natomiast bliżej, okolice Sielpi, okoliczne żwirki oraz Tor Motocrosowy Lobo Racing). Mnóstwo nauki i jeszcze więcej frajdy!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 30 sie 2017, o 09:59 

no pięknie pięknie :) to widzę polatane było - tor w sam raz na ujecia z drona

a moja cały czas w remoncie

PostNapisane: 31 sie 2017, o 11:56 

rooland napisał(a):
Siema,
okoliczne żwirki oraz Tor Motocrosowy Lobo Racing
[/img]

to ten z fotek ?

PostNapisane: 31 sie 2017, o 21:32 

Witam Panowie,
ja też jestem z ŁDZ i śmigam na DRZ 400E (2005r) od marca :) a raczej śmigałem bo od 4 tygodni moto stoi, mam z nim problem i nie mogę go rozwiązać. Może któryś z Kolegów chciałby się podzielić swoją wiedzą i pomóc mi w naprawie moto, bądź chociaż wspomóc mnie dobrą radą?:)

Obrazek

PostNapisane: 1 wrz 2017, o 07:10 

sorek napisał(a):
to ten z fotek ?

Tak. dokładnie ten :) Fajny jest. Dopiero jak się po nim przejechałem to nabrałem szacunku do tych co skaczą na motocrosach :D

PostNapisane: 3 wrz 2017, o 15:58 

a powiedz czy na miedzianej górze jest tam gdzie polatać ? dużo śladów od motocykli ? są porobione podjazdy ? i gdzie jest tor w Jaworznie ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1