ukraina na majówke ???

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lomax
Posty: 404
Rejestracja: 1 sty 2012, o 21:54

ukraina na majówke ???

Post autor: Lomax »

startuje z dolnego śląska
bus + przyczepk, na przyczepce dominator 650 dojazd do granicy
i dalej na moto

ktoś chętny ??

na przyczepce dwa miejsca wolne
Sprzedam DRZ 400 SM - wałki do E + Keihin FCR 39 MX

sprzedam części Suzuki DRZ 400 E / S / SM
KTM EXC 400 / 450 / 520 / 525

tel 698 672 101
gg 6777220
Jerry
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2018, o 18:55
Motocykl: SUZUKI DR-Z 400E '05
Lokalizacja: Zamość

Re: ukraina na majówke ???

Post autor: Jerry »

myślę nad tym od miesiąca :)
masz jakiś plan ? ile dni ? gdzie spanie / jedzenie ?
a może całkowity spontan ?

ps. szukasz kompana do wyprawy czy organizujesz "komercyjny" wyjazd za gratyfikacją finansową ? - pytam bo w dzisiejszych czasach...
Awatar użytkownika
krizzo
Posty: 1351
Rejestracja: 20 lut 2016, o 19:47
Motocykl: Było DRZ400S '07
Lokalizacja: Opole

Re: ukraina na majówke ???

Post autor: krizzo »

Zabieraj Jerrego i jedźta na rosje nawet :mrgreen:
Aerox 50(08) -> ZX6R J1 -> GSXR6 K4 -> DRZ400S K7 + ZX6R F3 (95)
rrolek
Posty: 257
Rejestracja: 17 wrz 2011, o 20:37

Re: ukraina na majówke ???

Post autor: rrolek »

Witka

W Karpatach w tym roku siła śniegu a i puki co wiosna leniwa.
Może się zdarzyć ze w tzw "majowke" śniegu powyżej linii lasu czy w głębokich dolinach lub na polnocnych stokach będzie w pyte.
Dominem polatasz dołem, będzie git. No OK na Równą, Borzawe czy na Svidowiec jak snieg pusci sie wkolebiecie. Najwiekszy fan jednak na liściach. Do tego niezła lokalna micha (trzeba niestety trafić bo teraz wiekszosc kolib restieranow czy barów sprzedaje już niestety fabryczny badziew), bardzo dobre ukraińskie wina (a często i łatwo dostępne nawet gruzińskie klasyczne szczepy), piwa czy oryginalne lokalne koniaczki będą gwarancja udanej imprezki.
Sledzcie webcamy, może jednak bedzie lepiej holować cos bardziej offowego? Tam jest po prostu zarabiscie....

Pozdr rr
Jerry
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2018, o 18:55
Motocykl: SUZUKI DR-Z 400E '05
Lokalizacja: Zamość

Re: ukraina na majówke ???

Post autor: Jerry »

rrolek ty zorientowany jesteś - jak czytam to wszyscy wożą moto do Krościenka i dalej na 2-óch kółkach.
Gdzieś czytałem że ukraińcy nie wpuszczają motocykli na przyczepce: один водитель - одна машина.
Dalej tak jest ? czy można już zawieźć moto do np. Wołowca... ?
rrolek
Posty: 257
Rejestracja: 17 wrz 2011, o 20:37

Re: ukraina na majówke ???

Post autor: rrolek »

Witam

Z wjazdem z przyczepa ponoć lipton (mowi sie ze potrzebny tzw wremiennyj wwoz) ale faktycznie nie wiem jak jest bo nie probowalem. Niech się Bela wypowie, spokalismy się bodaj w 2015 w Koloczawie gdzie zabawki dowiozl na przyczepie.
Niektórym udawało sie wjechać z motorkiem na pace, ale uwaga, tyko w Krościenku i bus jak i motek na tego samego człowieka. Trzeba w pierwszym okienku po ukraińskiej stronie upierac się by dali 2 kartoczki. To samo przy szlabanie na powrocie. Pozostali kolesie za busem grzecznie na kołach.
Ja zawsze przekraczam na 2oo. 2 kilometry asfaltu a potem juz offem. Dojazdowka w wysokie gory, dla mnie, jest bardziej nudna niż trudna, bo zawsze jakieś odcinki asfaltu i szutry na pewno się trafia, ale to zawsze jazda offem i nieźle rozgrzewa przed ambitniejszymi trasami. Jak ktoś z nizin to i ona może być niezłym wyzwaniem szczególnie jak popada i/lub brak praktyki w nawigacji. Widoki i smaczki zadupi bezcenne.

Bawcie się dobrze
rr
belushi
Moderator
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lut 2012, o 22:30
Motocykl: DRZ 400 S
Lokalizacja: rzeszuf

Re: ukraina na majówke ???

Post autor: belushi »

Sie czuje wywołany do tablicy :)

Z moich wyjazdów 3 razy wjeżdzałem na Ukraine z przyczepka. Tylko pierwszym razem problem z wyjazdem, wjazd bez problemu. Drugi raz bez zadnych spięć, trzeci raz znow problem z wyjazdem.
Wg mnie najlepiej podpowiedzieć pogranicznikowi ukrainskiemu, ze wywozi sie na przyczepie "towar" a nie motocykl.
Predzej czy pozniej Cie puszcza czy tak czy tak, poczekasz godzine i pojedziesz, byle tylko nie dac sie wyprowadzić z równowagi.

Własnie "wysłałem" na Ukraine 4 motocykle na przyczepie. Będą latały w pobliżu Wołowca. Może się spotkacie. 3xWR i DRZe.

EDIT
Dla chcacych polatac najlepiej zrobić tak jak mówi Rajmund, poleciec od razu od granicy, mozna sie wjezdzic.
Jak sie nie ma czasu to sie leci do oporu przyczepka, potem dekuje gdzieś i lata codziennie gdzie indziej- jest gdzie.

B
uziemiony tym razem
ODPOWIEDZ