www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z
Teraz jest 14 gru 2018, o 11:18

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 gru 2016, o 23:12 

Motocykl: DR-Z 400S
Biorę 1 komplet. Podaj dane do przelewu.

Zobacz profil GG: 5182833 

PostNapisane: 16 gru 2016, o 23:16 

Wstępnie rezerwuję 1 komplet.
Czy w tym zestawie jest to cudo co zastępuje to łożysko: 09263-22064
Można prosić o jakieś zdjęcie całego zestawu, ew numery części które są zastępowane tymi ertalonami? Stare zdjęcia z forum zniknęły :/
I jeszcze tak od strony technicznej, to jest ertalon PA6 czy PA6+MOS2?

PostNapisane: 3 sty 2017, o 21:17 
Moderator

Motocykl: DRZ 400 S
Krucabomba, malo casu, jak mowil pewien znany filozof.
Zdjecia zrobie niebawem, bedzie opisowo.
Kiwaczka ma 3 otwory, dwa duze i jeden mniejszy. W ten mniejszy wchodzi dolne mocowanie amortyzatora, te wieksze to mocowanie do ramy i do wahacza.
I teraz dorobilem zamienniki lozysk do tych wiekszych otworow.

Espeszali for Jakub123

Nie, siedzialem nad tym, kilka osob prosilo, zebym sie zdoktoryzowal nad tym sloneczkiem w wahaczu. W/g mnie ciezki temat, kazde scisniecie tego zestawu blokowalo wahacz. To cos jak lozysko stozkowe, jak za mocno skrecisz to koniec jego pracy. Ertalon dla mnie to ertalon, pojecia nie mam i nawet nie pytalem jaki to przy kupnie.

Pewnie w nastepnym tygodniu dorobie te mniejsze tulejki, zeby byl komplet. Jak na razie nie ma opcji, zebym usiadl i zrobil tuleje zeliwne do kompletnego kompletu, bo mnie w domu zabija, juz i tak jestem w nim gosciem.

Proponuje poczytac konkretnie pierwszego mojego posta w tym watku, tam jest wszystko czarno na bialym opisane a zdjecia wrzuce tak jak napisalem wyzej...

Przepraszam raz jeszcze za slabe odpisywanie.

Aha, lepiej w pilnych sprawach do mnie maila wyslac, odbieram na biezaco.

B
skruszony

PostNapisane: 3 sty 2017, o 22:04 

Dzięki za odpowiedź, apropo tych łożysk w wahaczu to rok temu wstępnie przerobiłem temat i na szybko wsadziłem zamiast łożysk "podkładki" wycięte z ertalonu. Śmigałem na tym przez rok i działało, nie wiem w jakim jest teraz dokładnie stanie, ale działa dobrze. Jeśli chciałbyś jakieś szczegóły to pisz na maila bądź PW to wyjaśnię dokładnie. Niedługo (tydzień/dwa) drz leci do garażu zrobić parę dupereli to przy okazji mogę zdemontować wahacz i posprawdzać dokładnie i pomierzyć. Na moje niewprawne oko sprawa wygląda prosto, natomiast nie mam sprzętu żeby to zrobić porządnie, bo ciężko się tnie ten ertalon piłką do metalu, a otwór robiłem otwornicą do drewna, mimo to wg. mnie działa ok. A właśnie jest problem żeby dostać takie łożyska w normalnej cenie.

PostNapisane: 3 sty 2017, o 22:17 
Moderator

Motocykl: DRZ 400 S
Dziwne, albo u Ciebie dziala albo za slabo dokreciles i dlatego.
U mnie blokowalo wahacz na ciasno. po zalozeniu oryginalnych sloneczek dziala i juz. Nie chcialem eksperymentowac na ludziach i odpuscilem temat.
Po ktorej stronie Krakowa mieszkasz ? Jesli sie uda to moze na zywca pogadamy, czesto tam bywam.

B

PostNapisane: 3 sty 2017, o 22:26 

Mieszkam na południu, ale pracuję i moto będę miał bardziej w okolicach M1 (ul. nowohucka)
Z tego co pamiętam to dokręcałem takim momentem jak jest w serwisówce, ale nie wiem na 100%. W każdym razie mam nakrętkę samokontrującą na osi wahacza i wszystko się trzyma jak powinno, bo oryginalna nakrętka nie przeżyła wyciągania osi- zawieszenie z tyłu nie serwisowane chyba w ogóle od początku po kilku latach taplania w błocie.

Bardzo chętnie poeksperymentuje na sobie i swoim moto w kwestiach, które nie zagrażają silnikowi :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1