www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 17 lis 2019, o 03:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1437 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 kwi 2019, o 18:55 

Witam, rozglądam się za SM i trafiłem na to ogłoszenie - https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz400 ... ffdf45521b
Może ktoś oglądał na żywo lub potrafi powiedzieć czy coś jest nie tak patrząc po zdjęciach? Jedyne co wiem to przebieg 27k niby w kilometrach
Mam 350km do gościa i nie chce jechać na marne

PostNapisane: 29 kwi 2019, o 20:10 

Motocykl: Sv 1000s
Witam , ja tez szukam SM , znalazłem sztukę w moim rejonie. W środę jadę ja zobaczyć. Zdjęcia są dość dokładne, moze ktoś zna tą konkretne Suzanne, jej historię, albo jak długo jest na olx? Widać że swoje już przeżyła, I czy warto ja brać za te pieniążki o ile mechanicznie wszystko jest ok?
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-dr ... -grid-full

PostNapisane: 13 maja 2019, o 12:15 

Cześć,
Dalej szukam moto, dzisiaj w końcu zdane na Kat A :)

Szukam czegoś na dojazdy do pracy i doszkalanie na torze w https://autodrompomorze.pl/pl/start/ nie planuje żadnego enduro.
Rzuciła mi się w oko taka:

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz-40 ... zB9k1.html

Ktoś może oglądał? Mam kawałek drogi z trójmiasta więc chciałem się was spytać czy coś na pierwszy rzut oka jest z tym modelem nie tak.
Trochę już stoi. Za wysoka cena?

pzdr

PostNapisane: 20 maja 2019, o 17:23 

Witam, już było pytanie o ten model wcześniej. Ktoś może go oglądał? https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz-400-e-CID5-IDzDFUf.html

PostNapisane: 23 maja 2019, o 13:21 

Zwróć uwagę że moto ma ok 5 000 odsłon i jest już jakiś czas wystawione.
Jeżeli chcesz to spytaj się gościa co jest do zrobienia ale realnie a nie pitu pitu, wsiadaj w auto i jedź. Wcześniej radził bym dogadać się z gościem że jeżeli przyjedziesz na miejsce a okaże się trup to kolo zwraca Ci koszta dojazdu w obydwie strony.
Cena jest atrakcyjna - wygląd nawet ok. Pytanie dlaczego jeszcze stoi w tej monecie?

PostNapisane: 1 cze 2019, o 16:19 

Cześć!
Na wstępie witam wszystkich, bo jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Dołączyłem, bo chciałbym kupić DRZ. Mam pytanie, czy ktoś z Was może oglądał te dwie sztuki? A może widzicie coś podejrzanego tylko po zdjęciach?

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz-400-e-zarejestrowany-polski-salon-CID5-IDzMArE.html#c1a42c0a85

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz-400-e-CID5-IDzRutN.html#c1a42c0a85

PostNapisane: 1 cze 2019, o 18:03 

Motocykl: Było DRZ400S '07
Bedziemy mieli chyba na sprzedaż E 2006 napisz na pw nr telefonu

PostNapisane: 1 cze 2019, o 18:40 

OK, dzięki za info. Poszło PW :)

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 11:00 

Panowie czy ktoś zna tą DRZ z Katowic?

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz400 ... 96c45322b6

Zdjęcie dla potomnych
Obrazek

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 16:13 

Najprawdopodobniej ją widziałem tylko nie pamiętam czy w necie (jak szukałem DRZ jeszcze) czy w terenie jak śmigaliśmy bo coś mi świta.

Ten generalny remont to zajebiście tanio wyszedł bo ograniczył się tylko do wymiany rozrządu i regulacji zaworów. Patrząc na zdjęcie głowica nie była ściągana do sprawdzenia tłoka/cylindra także kij wie jak wyglądają one po 12 latach eksploatacji.
Serwis zawieszenia zrobiony co rzadko się zdarza - wypadało by to przejrzeć czy po roku jazdy po błocie łożyska nie są skorodowane. W większości motocykli jak kupujesz moto to musisz przesmarować na nowo łożyskowanie albo wymienić je nowe (zestaw naprawczy) wraz z uszczelniaczami - koła/zawias. Plus dla sprzedającego że o tym pisze.
Patrząc na cenę to jest adekwatna do stanu. W tamtym roku ceny były takie że ...

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 19:15 

Dzięki. W sensie, że za tanio? ;) Zawieszenie to dla mnie nie problem, chciałbym jedynie oszczędzić sobie remontu silnika w pierwszym sezonie. Z głowicami do drz jest też tak słabo jak w DR350? Widzę, że ten generalny remont nie był taki generalny. Jaki jest koszt mniej więcej nowy tłok, rewizja góry i cylindra?

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 22:51 

Jak nie pojedziesz to się nie przekonasz.
Ja za swoją WR450 z 2004r dałem 9000 po prawie generalce silnika 4mth (zawory stalówki 5szt., tłok, korba, łożyska, sprzęgło) i włożyłem w nią przez ten sezon ok. 900zł na przegląd/filtry/oleje/oponę/akumulator/zbiorniczek wyrównawczy cieczy chłodzącej - do wymiany mam teraz zestaw naprawczy tylnego koła i klocki przód ale zostawiłem to na zimę.
Kumpel za swoją WR450 z 2005 dał 9600 i włożył już w nią ok. 2000zł - na wiosnę ma do zrobienia najprawdopodobniej tłok/korba i kwestia zaworów.

Remont silnika wyjdzie Ci w praniu - jak pojeździsz to wyjdą usterki, które przyjdzie ogarnąć.
Podstawa by nie strzelała w wydech, miała moc i wstawała na koło, nie wydawała dziwnych dźwięków choć DRZ 'klekocze'. Ważne by też przy dodaniu gazu na zimnym czy rozgrzanym silniku nie kopciła na niebiesko i nie pluła olejem. Zlookaj filmiki na YT jak kupić motocykl enduro/cross.

Szczerze Ci powiem że w 2018r obejrzałem parę sztuk i zrezygnowałem z DRZ bo wszystko co pojechałem oglądać nadawało się do remontu. Swoją WR kupiłem przez przypadek bo pojechałem 250km po TE310 i wyszła kaszana przy oględzinach - 30km dalej była wystawiona więc podjechałem i w efekcie kupiłem. Jeździłem później trochę TE310 kumpla bo kupił sobie i cieszę się że nie kupiłem jej bo to moto jest jak dla mnie za małe i biegi są za krótkie.

Co do cen to wpisz w wyszukiwarkę forum 'remont silnika' i wyskoczą Ci ceny - nie są kosmiczne. Są na forum nawet kosztorysy jak chłopaki remontowali sprzęty.
Z głowicami jest ciężko - kwestia co jest akurat dostępne i jak cenowo wychodzi. Im starszy motocykl tym gorzej z częściami. Wiele osób sprzedaje moto na części jak głowica padnie bo się nie opłaca remontować.
Pytaj czy jak robiona była regulacja zaworów a zdejmowane były mostki to czy sprzedający ma zdjęcie wałków - czy nie są przytarte?

Ważna sprawa to olej i sprawna pompa oleju. W nowszych sprzętach, które mają czujniki masz elektronikę, która monitoruje m.in. ciśnienie oleju.

PostNapisane: 12 wrz 2019, o 13:18 

Rozmawiałem z właścicielem, wydaje się konkretny. Mówi, że podczas tego mini remontu nic więcej nie było wymieniane bo nie było takiej potrzeby. Głowica i wałek w dobrym stanie, tłok i korba bez luzów. Moto ma nieoryginalny licznik na którym jest 5,5kkm, natomiast w historii pojazdu natknąłem się na coś takiego:

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 455 mtg

Pierwszy raz widzę coś takiego. Nie wiem jak dokładnie działa ten licznik motogodzin, ale jeżeli czas liczony jest tylko gdy moto dostaje w palnik 450 to chyba dosyć dużo?

PostNapisane: 12 wrz 2019, o 20:22 

450mth x 30-50km = 13500 - 22500km.
A mówił Ci jak sprawdził looz na korbie czy tłoku? Ściągał głowicę/cylinder?

PostNapisane: 12 wrz 2019, o 20:39 

Chyba ściągana była głowica, więc w sumie nie wiem jak mogli ten luz zmierzyć bez ściągania cylindra. 22kkm + 6kkm teraz to tak akurat przy standardowych 30kkm robienie remontu

PostNapisane: 2 lis 2019, o 11:15 

Cześć! to mój pierwszy post,

szukam drz do przejażdżek po lesie i polach, natknąłem się na kilka ogłoszeń poniżej 8k zł bo tyle chce przeznaczyć na moto i pytanie które się już pewnie pojawiało czy jest szansa znaleźć coś sensownego w tych pieniądzach, czy sobie darować.

https://www.olx.pl/oferta/cross-suzuki- ... 7e4d35dc5c

tu jest fajna cena :D myślicie że to padło czy cena niska przez brak możliwości rejestracji? :o

PostNapisane: 3 lis 2019, o 00:33 

Jak na moto bez rejestracji to cena trochę przesadzona. Max, jeszcze to na zimę 6500 - to jest wersja S (ciężka krowa do szaleństwa).
Niemniej nic nie wiadomo o silniku, musisz dopytać co było robione.
Jak nie pojedziesz, nie zobaczysz w realu i nie przejedziesz się to się nie przekonasz jak to chodzi.
Moja rada to targuj się jeśli kolo chce sprzedać bo sprzedać mu ją łatwo nie będzie.

Jeżeli moto Cię nie przekonuje to odpuść zakup lub przyjedź na oględziny z kimś kto się zna na mechanice.
I nie patrz nowe naklejki bo motocykl ma jeździć a nie wyglądać.

Pamiętaj że do motocykla zawsze musisz dołożyć parę złoty bo zawsze po zakupie coś wyjdzie - oleje, filtry i inne pierdoły które zobaczysz po przywiezieniu motocykla na plac.

P.S. Ja bym dołożył do budżetu jeszcze 2000.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1437 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72

Strefa czasowa: UTC + 1