www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z
Teraz jest 20 lip 2018, o 11:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 16:52 

Najpierw rozbiórka, czyszczenie, polerka (ewentualnie okrągłym pilnikiem troche rowek na kulki musisz "odświeżyć" i tak samo jak są jakieś wyżłobienia) wymiana sprężyny i kulek + jak jest bardzo wyrobiona to oring i kopaja działa jak nowa.

Miał ktoś klocki z proxa? Bo właśnie na przód zamierzam brać ale nie wiem czy ebc trwz czerwonych z Allegro które są w tej samej cenie nie będą lepsze. Oczywiście graty u Olka a tam ebc nie widziałem.

PostNapisane: 16 kwi 2018, o 20:38 

Motocykl: DRZ 400 Y k2
Spreżynki i kulki kupiles w ASO?

PostNapisane: 29 kwi 2018, o 12:12 

To tak. Do wymiany idą:
-skrzynia-pytanie brzmi czy skrzynia w SM jest taka sama jak w Y? Bo gdzieś czytałem, że Y ma krótsze biegi niż S/SM... Generalnie to w moim przypadku większość trybów jest taka sobie a 4 wymagają wymiany a dokładnie od 2 i 5tki a to w efekcie daje ponad 1000zł dlatego szukam skrzyni
-pompa oleju-polata niby ale nie jest w najlepszej kondycji
-ślizgi rozrządu
-głowica-zawory stan dobry, jeden wałek trochę za bardzo przytarty i gniazdo wałka również. Dopiero będę wiedział co z tym będę robił bo jest opcja regeneracji tego. Ale może nowy wałek i regeneracja samych gniazd?

Chętnie kupię skrzynię najlepiej od E/Y w jak najlepszej kondycji.

PostNapisane: 28 cze 2018, o 22:49 

Cylinder przehonowany, głowica zregenerowana, rotor, ślizgi, skrzynia zakupione. Dojdzie jeszcze mnóstwo gratów ale zdjęcia wstawię jak będzie wszystko.

Czekam na wahacz od Lomaxa bo okazało się, że pod łożyskiem była dziura.

Dojdzie napinacz rozrządu zapadkowy automat od Krizzo. Jakoś wydaje mi się, że manualny i ten automat pierwszej generacji nie jest taki bezpieczny...

Ogarnąłem naprawdę tanio części z ASO (jakieś 50% ceny tego co bym wydał gdybym sam kupował) tzn. podkładki, kulki, sprężynki, łańcuch rozrządu, tryb pompy oleju (gdyby ktoś potrzebował kontaktu pw) i teraz stoję nad dylematem:
1sza opcja-biorę łożyska w pudełko, jadę do sklepu z łożyskami i zostawiam żeby dobrali mi je. Wyjdzie tanio, bo 250zł max z uszczelniaczami
2ga opcja-biorę igiełkowe łożyska z ASO i te które się różnią a resztę dobieram. W tym wypadku jakieś 300zł drożej. I teraz pytanie czy jest sens? Czy dopłacać do tych z ASO czy dobierać Koyo/NTN/SKF po rozmiarze i mniej więcej oznaczeniu (większość łożysk z ASO ma dziwne oznaczenia, których nie wykorzystuje się nigdzie indziej).

Mam do wyjęcia 3 łożyska. Jedno nad igiełkowym od popychacza sprzęgła a drugie od wałka balansera (dojście tylko z jednej strony, nagrzewanie nie pomaga-około 120 stopni). Może ściągacz bezwładnościowy albo jakiś patent? Ważne żeby numery łożysk się dało odczytać... Jeśli ściągacz to jaki polecacie? To samo tyczy się klucza dynamometrycznego do skręcenia głowicy. Jakie polecacie?

PostNapisane: 28 cze 2018, o 22:54 

Motocykl: DRZ400S '07
Markowe łożyska po rozmiarach bym brał zamiast tych z aso raczej jak różnice masz 300zl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1