www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 16 paź 2019, o 20:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 mar 2015, o 17:39 

Witam,
Od jakiegoś czasu klamka sprzęgła w mojej DRZ zaczyna coraz ciężej chodzić, lub ja dopiero teraz to zauważyłem. Chodzi o to ze gdy przejechałem się drztą kolegi klamka chodziła jak marzenie w porównaniu do mojej gdzie po 30 minutach jazdy ręka odpada... zdjąłem dekiel od sprzęgła wykręciłem sprężyny następnie zobaczyłem tarcze czy nie sa na wykończeniu i wyglądają dobrze tzn. powierzchnie cierne wystają praktycznie tyle samo co nowe na allegro.

Złożyłem wszystko (pamiętając ze ostatnia tarcza jest inna) na lekko i nie wiem co robić, może to być wina linki czy jednak moja "fachowa" diagnostyka jest zła i tarcze są do wymiany wraz z przekładkami i sprężynami ?

Liczę na wyrozumiałość i Pozdrawiam :)

PostNapisane: 9 mar 2015, o 19:10 

Motocykl: Była eSka
Bardzo prawdopodobne, że to zatarta linka, ja tak miałem. Po założeniu nowej, sprzęgło wyciskam jednym palcem :)

PostNapisane: 9 mar 2015, o 20:13 

Obstawiam linkę. Wyciągnij ją i wstrzyknij smarowidło jakieś w płynie, zostaw na noc i będzie lepiej chodzić.
Ale wymiana na nową zdecydowanie więcej zdziała.

Zobacz profil GG: 9847583 

PostNapisane: 13 mar 2015, o 15:10 

Linka faktycznie ciężko chodziła wiec kupiłem nową i tu znowu problem jest jakby za długa, w poprzedniej lince było coś kombinowane w tej wygiętej cześci przez co pancerz był dłuższy... ma ktoś pomysł na to ?

Edit:

Poradziłem sobie z linką i generalnie sprzęgło działa lżej i lepiej :) Dziękuje za pomoc :D

Pozdrawiam

PostNapisane: 13 mar 2015, o 21:01 

Pamiętaj, że klamka chodzi lżej jak jest cała(nie ucięta) i odpowiednio wyregulowane jest jej położenie w stosunku do charakteru jazdy(agresywny-softowy). No i najważniejsze, jak jest poprowadzony pancerz. Wielu riderom się zdaje, że sprzęgło chodzi dobrze, tak naprawdę pancerz jest przeplatany raz w tą, a raz w tą i nawet nie wiedzą, że ich sprzęgło jest w stanie chodzić lżej niż dotychczas. :)

PostNapisane: 13 mar 2015, o 22:35 

Motocykl: KTM 640 ADV
Alex457PL napisał(a):
Linka faktycznie ciężko chodziła wiec kupiłem nową i tu znowu problem jest jakby za długa, w poprzedniej lince było coś kombinowane w tej wygiętej cześci przez co pancerz był dłuższy... ma ktoś pomysł na to ?

Edit:

Poradziłem sobie z linką i generalnie sprzęgło działa lżej i lepiej :) Dziękuje za pomoc :D

Pozdrawiam

Jak kupiłeś linkę z italyracing IR czy jakoś tak to ona ma za krótki pancerz (przerabiałem to), dodatkowo linka wydłużała się podczas użytkowania. Po wymianie na likę z larssona wszystko pasowało pięknie i nic się z nią nie dzieje :P

PostNapisane: 14 mar 2015, o 17:09 

Motocykl: DRZ 400 S
Street napisał(a):
Pamiętaj, że klamka chodzi lżej jak jest (...) odpowiednio wyregulowane jest jej położenie w stosunku do charakteru jazdy(agresywny-softowy)

Możesz rozwinąć kwestię tej regulacji do stylu jazdy. Jak to wygląda ?

PostNapisane: 14 mar 2015, o 20:15 

Przy softowej jezdzie klamki ustawione są w pozycji bliższej poziomu, typowa jazda enduro, większość czasu siedzisz niż stoisz.
Przy agresywnej, są ustawione praktycznie w pionie do dołu(im niżej, tym agresywniej), ponieważ stojąc cały czas, nie bylibyśmy w stanie operować sprzęgłem lub nadgarstki odmówiłyby posłuszeństwa po kilku minutach przy nieodpowiednim ustawieniu. ;)

PostNapisane: 14 mar 2015, o 21:45 

ok. Nie wiedziałem że to masz na myśli. Takie prawie pionowe ustawienie nie powoduje problemów przy hamowaniu - kiedy jesteś odchylony do tyłu ?
Ale czy takie ustawienie ma wpływ na "twardość" klamki ?

PostNapisane: 15 mar 2015, o 18:25 

gutek napisał(a):
ok. Nie wiedziałem że to masz na myśli. Takie prawie pionowe ustawienie nie powoduje problemów przy hamowaniu - kiedy jesteś odchylony do tyłu ?

Nie, nie ma wpływu, ale warto odpowiednio osprzęt na kierownicy wyregulować ;)

PostNapisane: 15 mar 2015, o 21:50 

Street napisał(a):
gutek napisał(a):

Nie, nie ma wpływu,

tak myślałem.

PostNapisane: 28 sie 2015, o 20:31 

odkopię temat to problem znów powrócił i przyszedł z kolegą... :cry:
tydzień temu sprzęgło się nadmiernie ślizgało, wiec ściągnąłem pokrywę i okazało sie ze pierwsza tarcza jest zjechana - zamówiłem nowe i dzisiaj po zamontowaniu mam problem z regulacją, tzn kiedy naciągnę linkę tak żebym mógł wbić i wybić luz to po przejechaniu paru km znowu muszę naciągać linkę gdyż nie mogę wbić luzu, do tego klamka znowu jest twarda i to nie jest wina linki

założone są nowe tarcze i sprężyny i boje sie ze po takich akcjach sprzęgło znowu sie skończy, co może być przyczyną tego ze tak sie dzieje? :/

Edit:
problem rozwiązany :)

PostNapisane: 2 maja 2016, o 05:57 

Alex457PL jak rozwiązałeś problem z twardym sprzęgłem?

PostNapisane: 2 maja 2016, o 16:17 

Sprzedałem S'ke kupiłem SM'a :D :lol: A tak serio to wymieniłem chyba linkę, inaczej ją poprowadziłem i dobrze nasmarowałem :P

Strefa czasowa: UTC + 1