Suzuki DRZ 400 S przerywa, gaśnie na wolnych.

Problemy ze skrzynią biegów, rozrządem, gaźnikiem, całą resztą i ich poprawnym działaniem
czarek23100

Re: Suzuki DRZ 400 S przerywa, gaśnie na wolnych.

Post autor: czarek23100 »

Wszystko posprawdzam choć motocykl mam od niedawna i w sumie mało jeździłem bo więcej stał u mechanika niż u mnie więc rozrząd mógł być już wcześniej źle ustawiony :P I teraz pytanie bo mam drz z 2002 roku z tym starym napinaczem automatycznym więc jak tam sprawdzić ile jeszcze go zostało do wysunięcia?
czarek23100

Problem niestety nie rozwiązany.. Po ustawieniu rozrządu okazało się że na trzech zaworach są trochę za małe luzy więc kupiłem odpowiednie płytki i je założyłem. Teraz luzy zaworowe są ok ale właściwie to nic nie dało ponieważ motocykl jak już odpali to delikatnie kopci i dziwnie reaguje na gaz. Do tego jak trochę pochodzi i się zagrzeje to już nie chce ponownie odpalić chyba że trochę ostygnie. Już nie wiem gdzie szukać przyczyny problemu chyba że jeszcze zajrzę ponownie do gaźnika.. :P
czarek23100

Motocykl w końcu wrócił do żywych ;) oddałem do innego mechanika i okazało się że brakowało jednej części w gaźniku w którą wchodzi iglica o ile dobrze zrozumiałem przez co cały czas go zalewało.. Pewnie zgubiłem ją podczas czyszczenia i tego nie zauważyłem :p dziwne tylko że pierwszy mechanik tego nie zauważył przez co miałem cały poprzedni sezon z głowy.. Mam tylko nadzieję że w tym sezonie już więcej polatam DRZ :)
ODPOWIEDZ