www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 23 paź 2019, o 03:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 kwi 2016, o 08:37 

Motocykl: DR-Z 400(S) 2003
Więc tak oddałem głowice do lekarza okazało się że zawory i prowadnice są do wymiany +uszczelniacze ,zawory i uszczelniacze bez problemu dostane tylko problem z prowadnicami i teraz nasuwające się pytania .

1.z jakiego materiału(chodzi o metal) są zrobione orginalne prowadnice suzuki .?
2.czy prowadnice zaworów wydechowych różnią się czymś od tych ssących ,czy to łan chój ?
3.czy dobrą opcją jest dorobić u jakiegoś mistrza te prowadnice (suzuki woła około 450zł za 4szt :x :evil: ),jak tak to z jakiego najlepiej materiału ?
4.http://sklep.prowadnice-zaworow.pl/pl/p ... Z-006/1323 czy ktoś wsadzał może coć takiego ? , http://olx.pl/oferta/prowadnice-zaworow ... 7ayxp.html?

Proszę o opinie co o tym myślicie ! :D

PostNapisane: 20 kwi 2016, o 10:24 

Motocykl: drz400sm, ktm 990adv
Odbiegając od tematu - co to za gość od głowic co Ci doradzić nie potrafi w sprawie prowadnic, ewentualnie dorobić.

PostNapisane: 20 kwi 2016, o 11:38 

Ja wczoraj oddałem do majstra głowicę, żeby mi wymienił prowadnicę właśnie na tą z pierwszego linku. Nie miał żadnych zastrzeżeń co do jakości wykonania. Ssące i wydechowe są takie same

PostNapisane: 20 kwi 2016, o 15:14 

rbsn99 napisał(a):
Odbiegając od tematu - co to za gość od głowic co Ci doradzić nie potrafi w sprawie prowadnic, ewentualnie dorobić.

zadzwonił tylko co do wymiany a ja mysląc ze oni załatwiajac czesci to napewno bym troche wiecej zapłacił wiec odrazu powiedziałem ze czesci dowioze sam oni ze ok nie ma problemu a co sie okazało oni w tym zakładzie normalnie dorabiają prowadnice noo ale z ciekawosci załozylem temat a goscia sie juz nie pytałem bo sie okazało ze głowica zatarta ;/

PostNapisane: 20 kwi 2016, o 15:16 

[quote="kerish"]Ja wczoraj oddałem do majstra głowicę, żeby mi wymienił prowadnicę właśnie na tą z pierwszego linku. Nie miał żadnych zastrzeżeń co do jakości wykonania. Ssące i wydechowe są takie same[/quote
dzieki za info a powiedz mi z czego były one wykonane bo tam nie pisze na tej stronie obstawiam ze z brązu ;d

PostNapisane: 21 kwi 2016, o 14:07 

Żeliwo odlewane metodą ciągnioną :)

Strefa czasowa: UTC + 1