www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z
Teraz jest 16 paź 2018, o 22:46

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2018, o 16:35 

Witam Was serdecznie
Od razu napiszę, że nie jeżdżę DR-Z, a na forum zalogowałem się w poszukiwaniu pomocy dotyczącej jednej części, a minowicie chodzi mi o napinacz rozrządu.
Jeżdżę Gas Gas EC450 FSE, i walnął mi napinacz rozrządu (pękła sprężynka) robiąc kuku. Niestety, napinacza pierony z GG już nie mają w ofercie. Dlatego muszę się posiłkować Waszą wiedzą, ponieważ GG wiele rzeczy montował na licencji i posiłkował się częściami różnych producentów.
W moim GG góra silnika jak i inne części są bardzo podobne, o ile nie identyczne jak w DR-Z400. I właśnie stąd do Was, znawców DR-Z zapytanie dotyczące pomocy a mianowicie:
1. W moim GG napinacz jest automatyczny taki jak ten z w linku http://allegro.pl/suzuki-drz400-napinac ... 78437.html lub https://www.ebay.com/p/Suzuki-Tensioner ... 1328569720
Sprawdziłem telefonicznie wymiary z tym co jest w DR-Z jako automatyczny i zarówno rozstaw śrub, średnica trzpienia wchodzącego w głowicę, wysokość i max długość wysunięcie bolca prowadzącego są zgodne - wynik w tolerancji błędu pomiarowego - tj. rozstaw śrub pom. 42-43, średnica na wejściu w cylinder mierzona przy kołnierzu śrub to 26 mm, wysokość korpusu wchodzącego w cylinder od kołnierza 24 mm, max wysunięcie bolca 30 mm. Jednak prosiłbym Was, jeśli ktoś ma takowy o sprawdzenie tych pomiarów.

2. Drugie pytanie brzmi: czy ten napinacz automatyczny jaki był montowany do DR-Z wersji Y/K1/K2 (montowany chyba do 2003 r)- nr kat. 12830-29F01 (zdjęcie jak w pierwszym linku) jest wymiarowo identyczny jak ten do wersji DR-Z K3/K4 nr kat. 12830-29F10 - link http://allegro.pl/napinacz-lancuszka-ro ... 86125.html

Chodzi mi o to, czy te dwa napinacze można stosować zamiennie we wszystkich modelach DR-Z K1/K2/K3/K4
Zanim napisałem ten post, czytałem sporo na Waszym forum, ale odpowiedzi nie znalazłem. Większość pisze o wymianie na zapadkowy, a właśnie taki chciałbym zamontować u siebie. Jednak, czy głowice były zmieniane, czy średnica otworu w głowicy była taka sama dal obydwu wersji napinaczy.

A może ktoś z was ma u siebie stary napinacz, ten automatyczny, (nawet uszkodzony) do pożyczenia celem zrobienia przymiarki

Bardzo dziękuję każdemu za pomoc w ww. sprawie.

PostNapisane: 19 kwi 2018, o 20:28 

Motocykl: DRZ400S '07
Ja bym wsadził manual

Mam na sprzedaż zapadkowy nowego typu od DRZ, montowany bodajże od 2003+ (temat w ogłoszeniach)

Ten z linku to nowego typu nowy, cena podobna jak w aso (tam chyba 330 około)

Można wsadzać nowego typu zamiast starego typu, a nawet się zaleca taki upgrade

W usa popularne manualne, na naszym forum nie bardzo

PostNapisane: 19 kwi 2018, o 22:09 

A czy mógłbyś pomierzyć ten co masz?
Mi nie chodzi o casch, tylko muszę znaleźć taki co będzie pasował, a najbliższy wyglądem i wymiarami jest ten napinacz z pierwszych wersji DRZ do 2003 r
Moto robię pod siebie, jak mam wybulić już na częsci ori to i napinacz wolę nowy dać. Choć czytałem, że te zapadkowe to dobre są i się nie pitolą, jak te automatyczne.
Najlepszym rozwiązaniem byłaby przymiarka ;-)

PostNapisane: 19 kwi 2018, o 22:28 

Motocykl: DRZ400S '07
Pacz

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 19 kwi 2018, o 22:59 

No i rewelka kolego.
Jutro sprawdzę jak to jest w moim. Ale juz widzę, że rozstaw śrub i srednicza trzpienia jest taki sam
Normalnie jestem dobrych myśli, że spasuje

Strefa czasowa: UTC + 1