www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z
Teraz jest 16 paź 2018, o 21:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 sie 2018, o 09:02 

Motocykl: DRZ-SM
Witajcie,

Od kilku dni zauważyłem, że pojawiły się w mojej DRZ (SM 2006 rok, 100% seria) duże wibracje. Wydaje mi się, że ten problem narastał stopniowo w przeciągu około trzech dni, bo jestem pewien na 100% że tych (tak dużych) wibracji nie było jeszcze tydzień temu.Silnik odpala normalnie i do średnich obrotów pracuje normalnie, dla mnie wzorowo. Jakieś tam wibracje od jałowych do średnich są, ale dla mnie akceptowalne. Starałem się go dobrze osłuchać ale nie słychać żadnych stuków trzasków tykania itd. Nadmierne wibracje zaczynają pojawiać się od średnich obrotów. Nie ważne na jakim biegu czy nawet na postoju. Po przekroczeniu około średnich obrotów zaczyna rzęzić i tak drgać jakby cały motor miałby się zaraz rozpaść. Ale na przykład przy maksymalnym przyspieszaniu nie są aż tak duże albo są dla mnie mniej wyczuwalne. Np jadę na niskich obrotach na czwartym biegu, odkręcam manetkę na maksa, moto przyśpiesza do maksymalnych obrotów i te wibracje nie są aż tak duże. Może są jakoś kompensowane pod obciążeniem. Ale ta sama sytuacja jadę na niskich obrotach na czwartym biegu odkręcam manetkę powoli i jak dojdzie do średnich obrotów to zaczyna wibrować. Najbardziej wibruje przy stałej prędkości obrotowej silnika, w zakresie od średnich obrotów wzwyż. Olej i płyn chłodniczy zawsze sprawdzam na bieżąco, przed jazdą chwilkę go rozgrzewam na postoju i później delikatnie z gazem do pełnego nagrzania silnika. Sprawdziłem mocowania silnika do ramy i ogólnie większość śrubek i jest ok. Zawory w normie, kolor świecy (nowa): kawa z mlekiem. Niestety obawiam się, że to coś na dole silnika: łożyska, wałek balansu, korba?
Może macie jakieś sugestie co by można było sprawdzić w pierwszej kolejności (przed całkowitym rozbieraniem silnika) i wyeliminować te mniej inwazyjne w naprawie czynniki powodujące te drgania?

pozdrawiam

PostNapisane: 6 sie 2018, o 14:48 

Motocykl: 400S
Jak sprawdziles juz czy nic luzno nie jest to w zasadzie odpowiedziales sobie. Moga byc uszkodzone lozyska wal ewentualnie korba. Mozesz rowniez zdemontowac prawa oslone silnika i zobaczyc czy walek balansujscy jest na znakach bo tam chyba sa znaki

Strefa czasowa: UTC + 1