www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 21 wrz 2019, o 05:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sie 2018, o 17:03 

Motocykl: Suzuki Drz 400 Sm
Witam od ostatniego wyjazdu w teren mam pewien problem z moją Drz 400 Sm z roku 2006. Na zimnym silniku wszystko jest w porządku znaczy tak mi się zdaje bo nie będę jej odkrecał na maksa bez smarowania. Ale na ciepłym zaczyna się cyrk, zaczyna przerywać coraz bardziej i od coraz niższych obrotów. Wali marchewy, strzela mocno i to wszystko nie po odpuszczeniu Ale przy dodawaniu gazu. Jak wiecie Drz nie mają zbyt efektywnego odcięcia, teraz wręcz przeciwnie odcięcie ma piękne od kiedy zaczęła strzelać Ale za to na niższych obrotach niż kiedyś. Myślałem że to przebicie na świecy Bo spod czapki pociekł mi na nią olej. Ale po oczyszczeniu fajki I świecy z niego problem nie ustal, po zmianie świecy na stara która działała bez zarzutu też. Gaźnik oczyszczony filtr powietrza również A problem dalej nie ustaje. Jak myślicie, o co tu może chodzić?

PostNapisane: 20 sie 2018, o 15:30 

Motocykl: DR-Z400SM
Sprawdź czy nie masz zakręconej dyszy w gaźniku :) Miałem podobny objaw.

Zobacz profil GG: 586745 

PostNapisane: 20 sie 2018, o 17:19 

Jak to zakręconej? Można jaśniej?
Ogólnie dodam też że luzy zaworów są w porządku

PostNapisane: 21 sie 2018, o 08:43 

Motocykl: 400S
No wyglada na brak losowy brak iskry. Stator, modul. Miernikiem posprawdzasz co sie dzieje na jalowych i po dodaniu gazu

PostNapisane: 22 sie 2018, o 12:47 

Moduł zmieniałem bo mam dwa I dalej to samo. A oba działały. Wytłumaczy ktoś jak miernikiem sprawdzić ten stator? Na elektryce to się średnio znam. Zauważyłem jeszcze że dzieje się do przy stabilnej jeździe na wyższych obrotach najczęściej. Przy dodawaniu gazu rzadko. Na wolnych obrotach chodzi perfekcyjnie aczkolwiek też czasami potrafi nienaturalnie fuknąć. Zmieniłem już nawet paliwo. Mierzyłem kompresję która też jest wzorowa. Dodam że olej dostał ostatnimi czasy jakiegoś dziwnego koloru. Masakra z nią

PostNapisane: 22 sie 2018, o 12:50 

A przy okazji wie ktoś może ile powinno wynosić w niej wyprzedzenie zapłonu? Jest jakiś znak do tego na magnecie? Bo tak myślę że może zapłon się przestawił Ale nie wiem jak sprawdzić bo nie znam wyprzedzenia

PostNapisane: 23 sie 2018, o 19:23 

Dobra pany I panewki, jak zwykle po nitce do kłębka Ale tym razem byli wręcz na odwrót. Bo godzinach spędzonych przy drz; sprawdzeniu zapłonu, rozrządu i chyba wszystkiego co ma wpływ na zapłon chciałem się zabrać za sprawdzanie czujnika położenia wału więc rozwijam kable z izolacji przy kostce, patrzę A tu jeden chyba od cewki urwany I jedynie stykał sie z drugim końcem. Szybkie lutowanie, zabezpieczenie wszystkiego taśmą i penissimo jazda próbna zaliczona i puki co wszystko śmiga! Zadowolony jestem z niej do tego stopnia że chyba ją sprzedam. Mam nadzieję że kiedyś komuś pomoże ten post :D

Strefa czasowa: UTC + 1