Rollgaz

Sprawy dotyczące nadwozia
ODPOWIEDZ
kalina
Motocykl: DRZ 400 E

Rollgaz

Post autor: kalina »

Szukam jakiejś porzadnej manetki gazu do mojej S. Kiera 22 mm, może ktoś mi podpowie gdzie dostać coś lepszego ( może jakieś alu na łożysku) ??

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
sorek
Motocykl: EXC 350

Re: Rollgaz

Post autor: sorek »

zdecydowanie polecam DOMINO
krzywer
Motocykl: SM

Post autor: krzywer »

Się podepnę pod temat :). Postanowiłem wymienić manetki na domino, ale okazało się, że oryginalnie z rolgazu nie da się normalnie zdjąć prawej manetki, gdyż jest z nim zwulkanizowana. Zresztą i tak chciałem wjechać w amelinowy ;). Podpowiedzcie, czy po założeniu takiego np. w/w domino nie okaże się, że mam na krótkie, lub za długie linki? Skok akurat może mieć krótszy, nie będzie mi to przeszkadzać.
Kalina, co w końcu udało się dopasować?
Edit: Gdyby kogoś dziwiło co znaczy "zwulkanizowana":

Obrazek
Awatar użytkownika
piotr77
Motocykl: DR-Z 400E; EXC-450

Post autor: piotr77 »

Mam w swojej zmieniony rolgaz o krótszym skoku linki pasuje bez problemu.
Pozdrawiam
piotr77
Awatar użytkownika
grzybek
Motocykl: DRZ 400 E K4

Post autor: grzybek »

krzywer pisze:Się podepnę pod temat :). Postanowiłem wymienić manetki na domino, ale okazało się, że oryginalnie z rolgazu nie da się normalnie zdjąć prawej manetki, gdyż jest z nim zwulkanizowana. Zresztą i tak chciałem wjechać w amelinowy ;). Podpowiedzcie, czy po założeniu takiego np. w/w domino nie okaże się, że mam na krótkie, lub za długie linki? Skok akurat może mieć krótszy, nie będzie mi to przeszkadzać.
Kalina, co w końcu udało się dopasować?
Edit: Gdyby kogoś dziwiło co znaczy "zwulkanizowana":
U mnie tak samo było. Zeskrobałem jeszcze gumę nożem i założyłem manetkę progripa. Przykleiłem manetkę silikonem (mam nadzieję, że będzie się trzymać).
krzywer
Motocykl: SM

Post autor: krzywer »

A ściąłeś ten plastikowy kołnierz, który jest pod gumą od strony przeciwnej niż linka?
(skomplikowane pytanie, ale na pewno skumasz o co kaman)
Awatar użytkownika
grzybek
Motocykl: DRZ 400 E K4

Post autor: grzybek »

Hmmm wyciąłem dziurę w nowej manetce na przelot i zamocowałem. Potem osłony dłoni przykręciłem.
Ruff

Post autor: Ruff »

Odgrzeję kotleta trochę, ale czy możecie polecić jakiś krótszy rolgaz pasujący do DRZty, albo podpowiedzcie na co mam zwracać uwagę próbując takowy dobrać. Bo kręcenie na dwa razy w tak słabym moto to jakaś pomyłka :D
Ruff
___

DR-Z 400 SM '06
Wcześniej: Suzuki GS500'04 > Honda CBR600F4i'06 > Suzuki SV1000S'07 > Yamaha MT-09'2015 > Yamaha XSR900'2016
ODPOWIEDZ