www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 20 lis 2019, o 14:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 sie 2017, o 21:26 

Panowie, potrzebuje pomocy. Odkręcił mi się stator w obudowie silnika, który następnie został zmielony przez koło magnesowe Obrazek Obrazek (z tego co czytam to wiedzę że jest to przypadłość tych modeli). Kupiłem nowy stator na Allegro za 470 zł (chinol) który niestety nie działa - na początku w ogóle nie było iskry więc zamieniłem piny w kostce, iskra się pojawiła ale bardzo słaba i tylko przy kręceniu na kablach samochodowych -> efekt silnik nie odpala tylko strzela przy próbie odpalenia. Postanowiłem założyć stary stator oryginalny ("lekko" zmielony) silnik odpalił bez problemu z tym że po krótkiej jeździe silnik gaśnie i nie ma ładowania.
Zadzwoniłem do sprzedawcy z reklamacją który był zdziwiony ze stator nie działa i wysłał mi drugi, więc mówię super. Przed zamontowaniem nowego statora wpiąłem go w moduł i dotykając impulsatora kluczem pojawiła się iskra na świecy więc myślę jest dobrze.
Włożyłem nowy (kolejny) stator przykręciłem go na nowe wzmacniane śruby wraz z substancją zabezpieczającą przed odkręceniem, poskręcałem wszystko noi nie pali iskry brak :x :x :evil:
Obrazek Obrazek
Panowie jak sprawdzić:
1) Czy piny w kostce są poprawnie zamontowane w sensie czy są w odpowiedniej konfiguracji?
2) Czy coś jeszcze powinienem zmienić przy wymianie statora?
3) Jak sprawdzić sprawność statora? Jakie Omy itp?
4) Czy ktoś montował "taki" stator w DRZ 400E i mu działa?
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 29 sie 2017, o 22:02 

bartezo9 napisał(a):
Panowie, potrzebuje pomocy. Odkręcił mi się stator w obudowie silnika, który następnie został zmielony przez koło magnesowe (z tego co czytam to wiedzę że jest to przypadłość tych modeli).
Obrazek Obrazek
Kupiłem nowy stator na Allegro za 470 zł (chinol) który niestety nie działa - na początku w ogóle nie było iskry więc zamieniłem piny w kostce, iskra się pojawiła ale bardzo słaba i tylko przy kręceniu na kablach samochodowych -> efekt silnik nie odpala tylko strzela przy próbie odpalenia. Postanowiłem założyć stary stator oryginalny ("lekko" zmielony) silnik odpalił bez problemu z tym że po krótkiej jeździe silnik gaśnie i nie ma ładowania.
Zadzwoniłem do sprzedawcy z reklamacją który był zdziwiony ze stator nie działa i wysłał mi drugi, więc mówię super. Przed zamontowaniem nowego statora wpiąłem go w moduł i dotykając impulsatora kluczem pojawiła się iskra na świecy więc myślę jest dobrze.
Włożyłem nowy (kolejny) stator przykręciłem go na nowe wzmacniane śruby wraz z substancją zabezpieczającą przed odkręceniem, poskręcałem wszystko noi nie pali iskry brak :x :x :evil:
Obrazek Obrazek
Panowie jak sprawdzić:
1) Czy piny w kostce są poprawnie zamontowane w sensie czy są w odpowiedniej konfiguracji?
2) Czy coś jeszcze powinienem zmienić przy wymianie statora?
3) Jak sprawdzić sprawność statora? Jakie Omy itp?
4) Czy ktoś montował "taki" stator w DRZ 400E i mu działa?
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 29 sie 2017, o 22:10 

Motocykl: Było DRZ400S '07
Pamiętam na forum była kiedyś akcja że ktoś miał dwa nowe statory i jeden nie działał, dział giełda to był

Stator sprawdza się na odpalonym silniku czy prąd AC jest między pinami rwczej?

Strefa czasowa: UTC + 1