www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 15 paź 2019, o 21:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sie 2017, o 13:49 

Motocykl: WR 450 '15
Obrazek

QH na supercorsach już się niżej nie da zejść ;)

PostNapisane: 25 sie 2017, o 19:59 

Motocykl: GSXR, DRZ, exc
Widzisz, a jednak sie dogadali ...

Ta supercorsa co wkleiłeś ma pare nacięć ale bez pro to dokładnie to samo co superbike. Wiec torowa mieszanka. Jak jeszcze jezdzilem po drogach to po torze dojeżdżałem takie na drodze. I kiedyś o mało nie zaparkowałem w ciągniku. Bo na zimno sie ślizgałam jak głupia. Jest jeszcze jedna oprócz sc i pro na drogę co tak wyglada a jest praktycznie drogową oponą. I to mogło by być git.

Być moze SM troche wiecej wybacza niz jakies z 210 moje podkręcone ale dalej słabsze Suzuki, ale to nie znaczy, ze opona trzyma lepiej. Trzyma tak samo, czyli na torze zajebiscie albo szybkich winklach w górach, ale na mieście nie. A co najgorsze podgrzeje sie i będzie trzymać a jak przestygnie to zacznie rzucać i drogę hamowania wydłuży ze 30% ...

Co do jazdy. Jestem totalnym amatorem. Ta opona to efekt braków w hamowaniu, które próbowałem nadrobić na zakrętach w związku z czym przód płynął i się przegrzał i zesral. Np na pirelli sc2 juz tego nie było. No ale Brno strasznie żre opony.

Kiedyś jak próbowałem nadrobić braki umiejętności brawurą i choć troche sie utrzymać na Poznaniu za zawodnikami to zużyłem taka pirelkę co pokazujesz tył sc1 w ... 40min czyli jakieś 100km ... szkoda to na drogę zakładać.

No ale temat nie o nas tylko oponie na miasto. Po co wyważać otwarte drzwi? Sa dobre opony na drogę do sportowego zacięcia które wymieniłem. Pirelki sportowe ale drogowe pewnie tez, ale nie miałem z nimi do czynienia w sensie na kołach to nie polecam.

To co wkleiłeś jako wysychające to juz praktycznie suche i na takie tylko slick. Weta po dwoch kółkach by nie było. Na slicku na suchym nadrobisz te dwa mokre winkle co będzie ślizgał. Wbrew pozorom slick na mokrym tez by trzymał (bo ze dwa mokre winkle w dołkach można tez przylecieć na kolanie) tylko nie trzyma temperatury. Jak przesycha i uda sie go utrzymać na poziomie 80stopni to sobie z mokrymi miejscami radzi w miarę.

PostNapisane: 30 sie 2017, o 19:12 

Motocykl: DR-Z 400 SM
Dobra Pany jakie ciśnienie do 150/60/17 i 140/70/17
Jeżdzę sam, głównie miasto, czasem winkle ;D

PostNapisane: 31 sie 2017, o 07:31 

Motocykl: WR 450 '15
ja daje 1,6-1,7 tył na zimno ;)

PostNapisane: 1 wrz 2017, o 08:30 

Ja kupilem Scorpion Trail 2 i jest OK aczkolwiek w gleboki piach czy bloto ta opona sie nie nadaje, za maly bieznik. Wiecej nie powiem bo dopiero zaczynam przygode z supermoto :lol:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1