Jaka opona na tyl do drz-ty?

Czyli "To czy to ?", "Co sądzicie o ?"
mallly
Motocykl: WR 450 '15

Re: Jaka opona na tyl do drz-ty?

Post autor: mallly »

Obrazek

QH na supercorsach już się niżej nie da zejść ;)
Awatar użytkownika
QH.
Motocykl: GSXR, DRZ, exc

Post autor: QH. »

Widzisz, a jednak sie dogadali ...

Ta supercorsa co wkleiłeś ma pare nacięć ale bez pro to dokładnie to samo co superbike. Wiec torowa mieszanka. Jak jeszcze jezdzilem po drogach to po torze dojeżdżałem takie na drodze. I kiedyś o mało nie zaparkowałem w ciągniku. Bo na zimno sie ślizgałam jak głupia. Jest jeszcze jedna oprócz sc i pro na drogę co tak wyglada a jest praktycznie drogową oponą. I to mogło by być git.

Być moze SM troche wiecej wybacza niz jakies z 210 moje podkręcone ale dalej słabsze Suzuki, ale to nie znaczy, ze opona trzyma lepiej. Trzyma tak samo, czyli na torze zajebiscie albo szybkich winklach w górach, ale na mieście nie. A co najgorsze podgrzeje sie i będzie trzymać a jak przestygnie to zacznie rzucać i drogę hamowania wydłuży ze 30% ...

Co do jazdy. Jestem totalnym amatorem. Ta opona to efekt braków w hamowaniu, które próbowałem nadrobić na zakrętach w związku z czym przód płynął i się przegrzał i zesral. Np na pirelli sc2 juz tego nie było. No ale Brno strasznie żre opony.

Kiedyś jak próbowałem nadrobić braki umiejętności brawurą i choć troche sie utrzymać na Poznaniu za zawodnikami to zużyłem taka pirelkę co pokazujesz tył sc1 w ... 40min czyli jakieś 100km ... szkoda to na drogę zakładać.

No ale temat nie o nas tylko oponie na miasto. Po co wyważać otwarte drzwi? Sa dobre opony na drogę do sportowego zacięcia które wymieniłem. Pirelki sportowe ale drogowe pewnie tez, ale nie miałem z nimi do czynienia w sensie na kołach to nie polecam.

To co wkleiłeś jako wysychające to juz praktycznie suche i na takie tylko slick. Weta po dwoch kółkach by nie było. Na slicku na suchym nadrobisz te dwa mokre winkle co będzie ślizgał. Wbrew pozorom slick na mokrym tez by trzymał (bo ze dwa mokre winkle w dołkach można tez przylecieć na kolanie) tylko nie trzyma temperatury. Jak przesycha i uda sie go utrzymać na poziomie 80stopni to sobie z mokrymi miejscami radzi w miarę.
Świat jest posrany bo się utarło, ze to mądry ma ustępować głupiemu ...
PRO
Motocykl: DR-Z 400 SM

Post autor: PRO »

Dobra Pany jakie ciśnienie do 150/60/17 i 140/70/17
Jeżdzę sam, głównie miasto, czasem winkle ;D
mallly
Motocykl: WR 450 '15

Post autor: mallly »

ja daje 1,6-1,7 tył na zimno ;)
kahbar78

Post autor: kahbar78 »

Ja kupilem Scorpion Trail 2 i jest OK aczkolwiek w gleboki piach czy bloto ta opona sie nie nadaje, za maly bieznik. Wiecej nie powiem bo dopiero zaczynam przygode z supermoto :lol:
ODPOWIEDZ