www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 16 wrz 2019, o 23:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 maja 2019, o 01:58 

Oi tam, była mała dyskusja na temat mocy, ja cały czas mówię, że moja DRZ'ta jest inna, więc parę dowodów, że pochodzi od wersji E:

Każdy widział krzywki nierządu, moje wyglądają tak:
Obrazek
Dla kontrastu macie typowy wałek i profil krzywki:
Obrazek

Nie mam żadnego wiatraka:
Obrazek
Obrazek

Brak termostatu (mało osób o tym wie, że po tym też idzie poznać czy E czy przeóbka), dwie wersje tych kolanek były, jak masz łamany od razu, nie ma termostatu, posiadacze S i Sm zerknijcie na swoje, jest dłuższy, i węże idą inaczej ;]
Obrazek

Zaśepa ręcznego dekompreresatora + dziura tylko w E była:
Obrazek

Jak i wahacz z kalamitkami (też wyznacznik E):
Obrazek

A zarazem mam pół zadupek z rączką, inną elektrykę, podnóżki pasażera i zegary jak i zupełnie inne osprzęty na kierownicy, ale z kierunkami, światłami itd. Też zupełnie inaczej przedyszowany FCR niż jak serwisówka podaje i przeszczep wydechu . Ja sam do końca nie wiem co ona ma z fabryki, bo przeróbek jest więcej, nawet airbox mam zmodzony jak porównywałem do S czy E...

PostNapisane: 19 maja 2019, o 13:07 

Motocykl: Było DRZ400S '07
Dziura w S też jest akurat xD

PostNapisane: 19 maja 2019, o 19:29 
Moderator

Motocykl: DRZ 400 S
Z tego co mi się nagle objawiło to Krzaq ma jeszcze kilka przykładów na inność jego motocykla :)

B
i tylna zębatka

PostNapisane: 20 maja 2019, o 20:00 

A jo, potwierdzam, Belushiego słowa, napęd do Sm'ki kupiłem, okazuje się, że mam zupełnie inną piastę, jak DRZ'ta SM powinna mieć i żębatka nie to Fi wewnętrzne i nie ta ilość śrub mocujących? ;/ Znowu nie pojeździłem...

Krizzo, dziura fakt jest, tylko w pierwszych rocznikach ;] Post pisałem, z nadzieją, że dam wam troszkę więcej wiedzy, jak nie dać się naciąć w jakieś przeróbki, bo nawet na naszym forumowym poradniku brakuje trochę wiedzy, jak rozróżnić przeróbki od S, czy Sm na E czy Y od prawdziwej E czy Y.

Belushi, a tak mi się przypomniało, po złości, jak tam Twoja kopka ^^ I zostaw na forum jakiegoś znaka o tej historii z chłodnicami z ali i jak naprawiłeś ;]

P.S. 15 zębów to maks na przedzie u mnie, musiałem się dobrze mocować z nowym ślizgiem na wahaczu, żeby ją na wieloklina nasadzić i przechodzi na dychy koło gumy.

PostNapisane: 20 maja 2019, o 21:01 

Motocykl: Było DRZ400S '07
Nie wiem ta dziura to chyba w każdym jest, jak sie wody naleje do swiecy

Moj 07 ma dziure

PostNapisane: 21 maja 2019, o 07:55 

Motocykl: DRZ 400 SM 2007
Krzaqpl wałki na ostro eleganckie. U mnie w sm 2007 jest dziura na 99%

PostNapisane: 22 maja 2019, o 10:02 
Moderator

Motocykl: DRZ 400 S
krzaqpl napisał(a):
Belushi, a tak mi się przypomniało, po złości, jak tam Twoja kopka ^^ I zostaw na forum jakiegoś znaka o tej historii z chłodnicami z ali i jak naprawiłeś ;]

P.S. 15 zębów to maks na przedzie u mnie, musiałem się dobrze mocować z nowym ślizgiem na wahaczu, żeby ją na wieloklina nasadzić i przechodzi na dychy koło gumy.

AD1. Kopka zakopkowana, ale niciula nie dam pincet złociszy za wajche, bo sie uparłem. Albo dam, jak wygram szostke w totka ino nie gram...

AD2 - Chłodnice- kupiłem na ALI. Zajebiste. Aluminium twarde, chłodnica lekka. Same plusy. Tylko.... Złożyłem jedną. Ideolo. Zabrałem się za drugą, wykręciłem czujnik, wkreciłem PALCAMI w nową chłodnice. Nie wkreciła się do końca. Odkreciłem, spojrzałęm, niby nic, wkreciłem raz jeszcze PALCAMI. I juz nie wykreciłem. Klucz, wykreciłem na siłę razem z gwintem z chłodnicy i z czujnika. I stoje... Szlag tafił mnie, czujnik i chłodnice. Musiało coś zatrzeć gwint. Teraz mnie czeka wycięcie gwintu z chłodnicy i wspawanie kolejnej nakretki, o zakupie czujnika nie wspomne.

AD3. Może to kolejny jakiś wymysł ? Ja zakładałem przednia zebatke 13 zebow bodajze i nic sie nie działo. Nawet na Ukrainie na niej byłem i slizg nadal mam.

Ogólnie trzeba by było je porownac, najlepiej w jakas sobote wieczorem przy ognisku ;) Moze w koncu zrobimy Pierwszy Podkarpacki Zlot DRZ ??

B

PostNapisane: 29 maja 2019, o 01:35 

Widzisz Belushi, a ja ponad tydzień przeglądam katalogi, piszę do brata, żeby mi pomierzył mi to i to. Do tego przeglądnąłem z 500 zdjęć felg różnych motocykli porównując szczegóły. I okazuje się, że mam piastę chyba z Suzuki, do teraz nie wiem jakiej, do tego Panowie we Włoszech sobie ją przetoczyli. Tak na 90%, że trafię z zębatką wychodzi, że mam fi osadcze 136, 6 śrub na fi 160 M8, ni wpizde ni oko jak do DRZ.

Ta zębatka chce: https://mike.larsson.pl/pl/category/101 ... cle/90579/
ale pewnie do weekendu nie zdążę przez "koneksje" więc wezmę jako prywatna osoba, a tamtą sprzedam w pizdu na forum czy allegro/olx.

Pasuje do: Aprilia Moto 650... Jestem w stanie uwierzyć... Ale może być wtopa, bo mierzone na pałe dalej, bo na kole ;/

Mała fota, znajdźcie mi piastę, co nie jest odlewem w tych miejscach (czytajcie od prawej, potem lewo, na koniec środek, tak szczałki mi wypadły xD):
Obrazek

Zmota jak nie wiem ta moja... Ale to w sumie jak cała jej historia, nie chciałem Japonii, sprzedałem Huskę i oglądałem kolejne piły spalinowe, wcześniej miałem DR, a marzyłem o kacie... To mam DR, z historią włoską...

P. S. doczytałem historie dziury. Z info po hamerykańskich forach, do roku 2008 występowało, czyli tak jak E klepali mniej więcej ;] Widać później formy wycofali, weszła inna rewizja, dziury nie było, pewnie coś tam też pozmieniali i usprawnili (robię w korpo i wiem o co kaman w takich zmianach). Trafiała się i później, ale to też oznaka tego, że magazyny czyścili. Tak czy siak, jakiś potencjalny wasz kumpel kupiec DRZ może sprzedawce zaszachować pytaniem, czy cylek nowy czy stary siedzi. Nowe tego nie mają ;] Z drugiej strony, cylinder, to najmniejszy problem przy DRZ'tce, ale zawsze można walnąć, że ściemniał z remontem, bo jak patrze na ceny DRZ'etek to jestem w szoku, motocykl starszy z roku na rok, a jak zerkam to i po 15-17K stoją xD

{b]Belushi[/b]: Ad. 3. Ja zawsze chętny, ale ognisko + DRZ zły pomysł, włączą nam się choroby nieoczywiste w naszym wieku ;D

Ale nawet na wałach, ściągnę Pikacza, tu też się 2'ch Podkarpackich użytkowników DRZ odzywało i byli chętni poznać ;] Piątek/Sobota? ;D Bo jak teraz to nigdy tego nie zrobimy ;]

PostNapisane: 6 cze 2019, o 17:19 

Panowie i Panie, tajemnica rozwiązana: moje kółeczka pochodzą od.... Bety M4 350:
Obrazek

Nawet nie miałem pojęcia, że taki model istniał, ale przynajmniej wreszcie zębatkę kupie dobrą.

W między czasie wyszło, że sprzęgło już zaczyna ślizgać, także kolejna zabawa mnie czeka.

PostNapisane: 22 cze 2019, o 04:41 

Kończąc temat zębatki, to do M4 w PL, albo 48 zębów enduro (miałem już łańcuch zakupiony pod inne przełożenie, więc odpada), albo specjalne zamówienie 42Z, nie wiadomo ile czekać, czy zdzierać z Włoch i 200 pln, więc przerobiłem to co miałem od Apki pod pod stożkowe śruby - zwykłe wadziły by o wahacz:
Obrazek

Ale tu jajo wyszło, bo nigdy nie kupujcie opony 150 do DRZ - jak ja, na promocji była, z nowym napędem jeżdżę na przekoszonym kole w lewo, a i tak piłuje oponą o wahacz...

Inny problem, na takiej lince sobie jeździłem:
Obrazek
Ja pierdziele, kupię sobie chyba harleya, bo walka z wymianą na nową przy moich za grubych palcach względem Japończyków straszna, zero miejsca w tej DRZ do obslugi...

Co do reszty, ot fota z dziś, jak od Belushiego wróciłem ;]
Obrazek

Nie zlało mnie, ale po drodze głupia akcja, jadę asfaltem, widzę skuterzysta na horyzoncie, dojeżdżam go na polnej (odbicie w lewo było) i mrugam mu, że chcę go wyprzedzić z lewej, a ten dzieciak cały czas po lewym torze traktorów, jak uparty (znam miejsce, wiem że w trawie koleiny, wiec się tamtędy nie puszczę), do tego widzę, że mnie obczaja w lusterkach, ale zero reakcji, po 2 minutach jazdy na 1-dynce się zdenerwowałem - mam poważną awersję do wyprzedzania po prawej, bo wiem że może mi zajechać - zbliżyłem się i ogień, 1/2/3 dupa lata, tumany kurzu za mną jakie mu zostawiłem za tą chamską jazdę i widzę, jedzie pani na rowerze z dzieciakiem z naprzeciwka. I jak zwykle to ja na chama wyszedłem ;/

PostNapisane: 24 cze 2019, o 20:24 

Moje "Warszawskie" materiały do DRZ: https://megawrzuta.pl/download/1d9e23d0 ... fc419.html

Zostawiam linka na tydzień, albo aż admin usunie.

PostNapisane: 30 lip 2019, o 22:09 

Hej hej, jak by ktoś się zastanawiał to jak coś ja żyję, Wiele h** rzeczy mnie spotkało, ale się nie poddaję.

Spotkałem 4 bobły:
Obrazek
*Na moim instagtamie jest filmik jak ten słodziak płynie sobie i czemu do mnie.

Pan Cezary Pazura mierzył we mnie z AK 47 podczas kręcenia Psów 3
*** nie mogę dać dobrych zdjęć, ani filmików, nie mogę, tak to działa, ale ogólnie tam nasze samochody stoją normalnie:

Obrazek
Obrazek

A ja też sobie jerzdzę ;]
Obrazek
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1