www.DR-Z.pl

Polskie forum poświęcone motocyklowi Suzuki DR-Z

Grupa DR-Z 400 Polska
Teraz jest 16 wrz 2019, o 23:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1435 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 kwi 2019, o 18:55 

Witam, rozglądam się za SM i trafiłem na to ogłoszenie - https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz400 ... ffdf45521b
Może ktoś oglądał na żywo lub potrafi powiedzieć czy coś jest nie tak patrząc po zdjęciach? Jedyne co wiem to przebieg 27k niby w kilometrach
Mam 350km do gościa i nie chce jechać na marne

PostNapisane: 29 kwi 2019, o 20:10 

Motocykl: Sv 1000s
Witam , ja tez szukam SM , znalazłem sztukę w moim rejonie. W środę jadę ja zobaczyć. Zdjęcia są dość dokładne, moze ktoś zna tą konkretne Suzanne, jej historię, albo jak długo jest na olx? Widać że swoje już przeżyła, I czy warto ja brać za te pieniążki o ile mechanicznie wszystko jest ok?
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-dr ... -grid-full

PostNapisane: 13 maja 2019, o 12:15 

Cześć,
Dalej szukam moto, dzisiaj w końcu zdane na Kat A :)

Szukam czegoś na dojazdy do pracy i doszkalanie na torze w https://autodrompomorze.pl/pl/start/ nie planuje żadnego enduro.
Rzuciła mi się w oko taka:

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz-40 ... zB9k1.html

Ktoś może oglądał? Mam kawałek drogi z trójmiasta więc chciałem się was spytać czy coś na pierwszy rzut oka jest z tym modelem nie tak.
Trochę już stoi. Za wysoka cena?

pzdr

PostNapisane: 20 maja 2019, o 17:23 

Witam, już było pytanie o ten model wcześniej. Ktoś może go oglądał? https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz-400-e-CID5-IDzDFUf.html

PostNapisane: 23 maja 2019, o 13:21 

Zwróć uwagę że moto ma ok 5 000 odsłon i jest już jakiś czas wystawione.
Jeżeli chcesz to spytaj się gościa co jest do zrobienia ale realnie a nie pitu pitu, wsiadaj w auto i jedź. Wcześniej radził bym dogadać się z gościem że jeżeli przyjedziesz na miejsce a okaże się trup to kolo zwraca Ci koszta dojazdu w obydwie strony.
Cena jest atrakcyjna - wygląd nawet ok. Pytanie dlaczego jeszcze stoi w tej monecie?

PostNapisane: 1 cze 2019, o 16:19 

Cześć!
Na wstępie witam wszystkich, bo jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Dołączyłem, bo chciałbym kupić DRZ. Mam pytanie, czy ktoś z Was może oglądał te dwie sztuki? A może widzicie coś podejrzanego tylko po zdjęciach?

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz-400-e-zarejestrowany-polski-salon-CID5-IDzMArE.html#c1a42c0a85

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz-400-e-CID5-IDzRutN.html#c1a42c0a85

PostNapisane: 1 cze 2019, o 18:03 

Motocykl: Było DRZ400S '07
Bedziemy mieli chyba na sprzedaż E 2006 napisz na pw nr telefonu

PostNapisane: 1 cze 2019, o 18:40 

OK, dzięki za info. Poszło PW :)

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 11:00 

Panowie czy ktoś zna tą DRZ z Katowic?

https://www.olx.pl/oferta/suzuki-drz400 ... 96c45322b6

Zdjęcie dla potomnych
Obrazek

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 16:13 

Najprawdopodobniej ją widziałem tylko nie pamiętam czy w necie (jak szukałem DRZ jeszcze) czy w terenie jak śmigaliśmy bo coś mi świta.

Ten generalny remont to zajebiście tanio wyszedł bo ograniczył się tylko do wymiany rozrządu i regulacji zaworów. Patrząc na zdjęcie głowica nie była ściągana do sprawdzenia tłoka/cylindra także kij wie jak wyglądają one po 12 latach eksploatacji.
Serwis zawieszenia zrobiony co rzadko się zdarza - wypadało by to przejrzeć czy po roku jazdy po błocie łożyska nie są skorodowane. W większości motocykli jak kupujesz moto to musisz przesmarować na nowo łożyskowanie albo wymienić je nowe (zestaw naprawczy) wraz z uszczelniaczami - koła/zawias. Plus dla sprzedającego że o tym pisze.
Patrząc na cenę to jest adekwatna do stanu. W tamtym roku ceny były takie że ...

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 19:15 

Dzięki. W sensie, że za tanio? ;) Zawieszenie to dla mnie nie problem, chciałbym jedynie oszczędzić sobie remontu silnika w pierwszym sezonie. Z głowicami do drz jest też tak słabo jak w DR350? Widzę, że ten generalny remont nie był taki generalny. Jaki jest koszt mniej więcej nowy tłok, rewizja góry i cylindra?

PostNapisane: 11 wrz 2019, o 22:51 

Jak nie pojedziesz to się nie przekonasz.
Ja za swoją WR450 z 2004r dałem 9000 po prawie generalce silnika 4mth (zawory stalówki 5szt., tłok, korba, łożyska, sprzęgło) i włożyłem w nią przez ten sezon ok. 900zł na przegląd/filtry/oleje/oponę/akumulator/zbiorniczek wyrównawczy cieczy chłodzącej - do wymiany mam teraz zestaw naprawczy tylnego koła i klocki przód ale zostawiłem to na zimę.
Kumpel za swoją WR450 z 2005 dał 9600 i włożył już w nią ok. 2000zł - na wiosnę ma do zrobienia najprawdopodobniej tłok/korba i kwestia zaworów.

Remont silnika wyjdzie Ci w praniu - jak pojeździsz to wyjdą usterki, które przyjdzie ogarnąć.
Podstawa by nie strzelała w wydech, miała moc i wstawała na koło, nie wydawała dziwnych dźwięków choć DRZ 'klekocze'. Ważne by też przy dodaniu gazu na zimnym czy rozgrzanym silniku nie kopciła na niebiesko i nie pluła olejem. Zlookaj filmiki na YT jak kupić motocykl enduro/cross.

Szczerze Ci powiem że w 2018r obejrzałem parę sztuk i zrezygnowałem z DRZ bo wszystko co pojechałem oglądać nadawało się do remontu. Swoją WR kupiłem przez przypadek bo pojechałem 250km po TE310 i wyszła kaszana przy oględzinach - 30km dalej była wystawiona więc podjechałem i w efekcie kupiłem. Jeździłem później trochę TE310 kumpla bo kupił sobie i cieszę się że nie kupiłem jej bo to moto jest jak dla mnie za małe i biegi są za krótkie.

Co do cen to wpisz w wyszukiwarkę forum 'remont silnika' i wyskoczą Ci ceny - nie są kosmiczne. Są na forum nawet kosztorysy jak chłopaki remontowali sprzęty.
Z głowicami jest ciężko - kwestia co jest akurat dostępne i jak cenowo wychodzi. Im starszy motocykl tym gorzej z częściami. Wiele osób sprzedaje moto na części jak głowica padnie bo się nie opłaca remontować.
Pytaj czy jak robiona była regulacja zaworów a zdejmowane były mostki to czy sprzedający ma zdjęcie wałków - czy nie są przytarte?

Ważna sprawa to olej i sprawna pompa oleju. W nowszych sprzętach, które mają czujniki masz elektronikę, która monitoruje m.in. ciśnienie oleju.

PostNapisane: 12 wrz 2019, o 13:18 

Rozmawiałem z właścicielem, wydaje się konkretny. Mówi, że podczas tego mini remontu nic więcej nie było wymieniane bo nie było takiej potrzeby. Głowica i wałek w dobrym stanie, tłok i korba bez luzów. Moto ma nieoryginalny licznik na którym jest 5,5kkm, natomiast w historii pojazdu natknąłem się na coś takiego:

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 455 mtg

Pierwszy raz widzę coś takiego. Nie wiem jak dokładnie działa ten licznik motogodzin, ale jeżeli czas liczony jest tylko gdy moto dostaje w palnik 450 to chyba dosyć dużo?

PostNapisane: 12 wrz 2019, o 20:22 

450mth x 30-50km = 13500 - 22500km.
A mówił Ci jak sprawdził looz na korbie czy tłoku? Ściągał głowicę/cylinder?

PostNapisane: 12 wrz 2019, o 20:39 

Chyba ściągana była głowica, więc w sumie nie wiem jak mogli ten luz zmierzyć bez ściągania cylindra. 22kkm + 6kkm teraz to tak akurat przy standardowych 30kkm robienie remontu

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1435 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72

Strefa czasowa: UTC + 1