Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Zdjęcia i filmy niekoniecznie Waszych motocykli
Alex457PL
Posty: 201
Rejestracja: 22 gru 2013, o 16:06
Kontakt:

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: Alex457PL »

Jeśli mówimy tu o jakości nagrywania to polecam kupować jakiekolwiek GoPro nawet pierwszą wersje niż jakąkolwiek sportową kamerę od konkurencji bo może efekt takiego śnieżenia i pikselowania zrobił sie po renderowaniu choć wątpię (polecam program Sony Vegas pro) to szkło w obudowie świadczy o jakości tego produktu ale też stabilizacja nagrywania cały obraz lata i nie jest płyny tak jak w przypadku kamer gopro <- nie propsuje tej marki zeby nie było, ale jeśli ktoś chce kupić kamerkę sportową to tylko Gopro - raz a porządnie w przeciwnym wypadku szkoda kasy i bez obrazy Songo :)
Awatar użytkownika
Songo
Posty: 518
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 15:21
Motocykl: DR-Z 400S
Gadu-Gadu: 5182833

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: Songo »

Alex ja ją miałem za 300 zł nową. Ma już jakieś niecałe 2 lata. Używam Sony Vegas Pro 13. Uwierz mi że film w oryginalnym formacie to żyleta, po renderowaniu także pięknie ostro. Na Youtubie tak to wygląda. Oni też jeszcze jakoś okrajają film z jakości. Jeśli chodzi o obudowę to uwierz przeżyła ona naprawdę wiele ;) Kupie póki co nową obudowę i styknie. Wszystkie akcesoria pasują także od gopro. Kamera to tylko dla mnie dodatek. Jest na dalekiej liście zakupów okołomotocyklowych ;)
stozas2
Posty: 86
Rejestracja: 29 sie 2015, o 13:25

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: stozas2 »

Youtube ostro zaniża jakość niestety. Od siebie mogę polecić sjcam sj5000+; co prawda nie ma co się sugerować jakością z moich filmików bo obrabiam je w Windows Movie Maker który pierwszy zaniża jakość a następnie robi to YT. Kamerka z przetwornikiem Ambarelli porównywalna do Gopro 3 black. Nagrywa w 2k, FHD 60 FPS, HD 120FPS do slowmotion itp. Przeżyła upadek z 180km/h, wszystkie mocowania od gopro pasują i jest cenowo o wiele bardziej kusząca xD
raphtaba
Posty: 119
Rejestracja: 11 lis 2015, o 19:50
Motocykl: DR-Z400S 02'
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: raphtaba »

YouTube wcale nie zaniża jakości. Wprawdzie nigdy osobiście nie wrzucałem nic powyżej 720p, ale zawsze po przetworzeniu filmiki miały taką samą jakość. Do obróbki bardziej polecam Adobe Premiere Pro, dlaczego? 1. Jest od Adobe, 2. Jest bardziej przejrzysty (przynajmniej dla mnie), 3. Współgra z Adobe After Effects (wiem, ten argument nikogo nie ruszy).
Przy renderowaniu bardzo ważne są ustawienia. Na dzień dzisiejszy nie doradzę konkretnych ustawień bo dawno się w to nie bawiłem, ale gorąco polecam format h.264 - mała waga przy dobrej jakości ;)
Awatar użytkownika
Songo
Posty: 518
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 15:21
Motocykl: DR-Z 400S
Gadu-Gadu: 5182833

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: Songo »

Raphaba jak chcesz to Ci wyślę plik zrenderowany. Sam ocenisz czy jakość jest taka sama. 1,37 GB.
Awatar użytkownika
krizzo
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lut 2016, o 19:47
Motocykl: Było DRZ400S '07
Lokalizacja: Opole

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: krizzo »

Youtube trochę sieka jakość, nawet przy 1080p50fps w odtwarzaczu moje filmiki nie są takie jak z oryginalnego pliku, edytowane w gopro studio
Aerox 50(08) -> ZX6R J1 -> GSXR6 K4 -> DRZ400S K7 + ZX6R F3 (95)
Awatar użytkownika
jacekl
Posty: 492
Rejestracja: 13 lut 2016, o 20:02
Motocykl: RMZ 450
Lokalizacja: małopolska

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: jacekl »

Songo pisze:Pojechałem na kołach, 3100 km zrobione ;) Napiszę niedługo relację ;)
A masz jakieś siedzenie modzone czy standard?
Była DRZ 400S, jest TE 450
raphtaba
Posty: 119
Rejestracja: 11 lis 2015, o 19:50
Motocykl: DR-Z400S 02'
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: raphtaba »

Dziwne. Ja oglądam głównie YT na TV i filmiki mają naprawdę świetną jakość. Może to kwestia partnerstwa? W sensie, że partnerom nie zaniża jakości?
Alex457PL
Posty: 201
Rejestracja: 22 gru 2013, o 16:06
Kontakt:

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: Alex457PL »

Ja mam partnerstwo i to nie ma wpływu na jakość, zrobiłem porównanie tego samego filmu wrzuconego na yt i odtwarzanego na kompie:
Youtube:
Obrazek

Na kompie:
Obrazek

Proponuje odtworzyć oba zdjęcia w dwóch kartach i porównywać

Na kompie jest lekko lepsza ostrość ale to nie jest jakaś super duper różnica :D
raphtaba
Posty: 119
Rejestracja: 11 lis 2015, o 19:50
Motocykl: DR-Z400S 02'
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: raphtaba »

Dobra, macie racje. Może to przez moją wadę wzroku :lol:
Ale w takim razie dziwi mnie skąd taka mega jakość w niektórych filmikach na YouTube.
Awatar użytkownika
jacekl
Posty: 492
Rejestracja: 13 lut 2016, o 20:02
Motocykl: RMZ 450
Lokalizacja: małopolska

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: jacekl »

Bo nagrywane są sprzętem wartym wiele więcej niż gopro ;) Poza tym - światło robi robotę w każdym filmiku :)
Była DRZ 400S, jest TE 450
raphtaba
Posty: 119
Rejestracja: 11 lis 2015, o 19:50
Motocykl: DR-Z400S 02'
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: raphtaba »

jacekl pisze:Bo nagrywane są sprzętem wartym wiele więcej niż gopro ;) Poza tym - światło robi robotę w każdym filmiku :)
Wiem, ale wciąż wydaje mi się to dziwne, że takie filmiki potrafią mieć lepszą jakość niż programy w normalnej TV (również w HD), przy produkcji których też używa się specjalnego sprzętu. Jakby co, przyznaje wam racje i kończę offtop z mojej strony.
Awatar użytkownika
Songo
Posty: 518
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 15:21
Motocykl: DR-Z 400S
Gadu-Gadu: 5182833

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: Songo »

Alex
youtube:

Obrazek

komp:

Obrazek
A masz jakieś siedzenie modzone czy standard?

Standard, odpowiednio często jazda na stojąco i można jechać na koniec świata :)
Alex457PL
Posty: 201
Rejestracja: 22 gru 2013, o 16:06
Kontakt:

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: Alex457PL »

Sorry Songo ale nie widzę tej różnicy może przez to zamglone.. yemm no wszystko :D
Ale widzę ze twój odtwarzacz robi takie "paski" i może to robi takie złudzenie ze jakość jest lepsza, spróbuj odtworzyć film na kompie odtwarzaczem Windows media player i porównaj :P
Awatar użytkownika
Songo
Posty: 518
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 15:21
Motocykl: DR-Z 400S
Gadu-Gadu: 5182833

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: Songo »

Ty nie widzisz, ja widzę. Przyjrzyj się cieniom, na wszystkich filmach jakie wrzucałem na youtube widzę pogorszoną jakość. Zamglone jest tu akurat wszystko bo kamera została wyjęta świeżo z wody :D
Poza tym z tego co czytam nie jestem w tym odosobniony. Jak już pisałem renderowanie to cały czas dla mnie czarna magia. Nie chce mi się kontynuować tego wątku bo film zamieściłem żeby podzielić się wrażeniami z podróży, a nie dyskutować o youtubie ;)

Losowy obraz z surowego pliku:
Obrazek
TheJezus
Posty: 23
Rejestracja: 4 maja 2016, o 22:35
Motocykl: DR-Z 400E Sherco 2.5
Kontakt:

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: TheJezus »

[youtube]youtube.com/watch?v=m2-al1UAYT0[/youtube]

oglądajcie i oceniajcie nowy film od East Riders, 6 DR-Ztek w ekipie i nie tylko ;) (moja DRZta jest dopiero w drugiej części filmu, tej SM)

Chyba nasz najlepszy film do tej pory: dużo gum, faili i innych różnych rzeczy :D
Yamaha DT 125 R->Yamaha WR 125 R->Sherco Trial 250+Suzuki DR-Z 400 E
Monsti
Posty: 92
Rejestracja: 26 mar 2014, o 19:43
Motocykl: DRZ400E
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: Monsti »

Dawałem już w wątku o Lisie, ale powtórzę tutaj :)
https://youtu.be/OGfEoVOUi_E" target="_blank
Honda Squash->WSK->VN750->VFR800Fi->DRZ400E->EXCF250
mallly
Posty: 1032
Rejestracja: 9 maja 2013, o 12:11
Motocykl: WR 450 '15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: mallly »

https://youtu.be/jE1-jsWWhVE" target="_blank
Już nie Drz ale i tak zajebiscie ;)
rbsn99
Posty: 831
Rejestracja: 13 maja 2012, o 13:53
Motocykl: drz400sm, ktm 990adv
Lokalizacja: Koszalin

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: rbsn99 »

Tak "trzymieć" Mally
mallly
Posty: 1032
Rejestracja: 9 maja 2013, o 12:11
Motocykl: WR 450 '15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmiki tzw własnej produkcji ;)

Post autor: mallly »

Dzięki!
ODPOWIEDZ